Як Трамп став Папою Римським в епоху штучного інтелекту: іронія чи виклик

АНАЛІТИКА 05.05.2025 Коментарі 0 52

Під час траурного періоду після смерті аргентинця Хорхе Бергольйо президент Дональд Трамп знову опинився в епіцентрі підвищеного інформаційного тайфуну. У своїй соціальній мережі Truth Social він опублікував зображення, за посередництвом якого штучний інтелект позиціонував президента США в образі Папи Римського. Комп'ютерна система зумовила хвилю полярних реакцій: від обурення серед ліваків та деяких груп католиків і до схвалення серед групи MAGA і рядових прихильників жартівливого республіканського лідера.

Президент Дональд Трамп опублікував фотографію, яку згенерував штучний інтелект. На цьому фото він зображений в образі Папи Римського напередодні зібрання кардиналів, які почнуть обирати наступника святого Петра вже 7 травня. Штучний інтелект сказав, що Дональд Трамп міг би стати чудовим Папою Римським якби: а) був католиком; б) був неодруженим; в) не мав схильності до політики. Іще штучний інтелект передбачив, якби Дональд Трамп став Папою Римським, тоді він, як природжений забудовник, звів би сотні храмів, зніс би частину Риму і збудував два Ватикани.

Трамп, який не католик і не відвідує церкву регулярно, опублікував це зображення пізно ввечері 2 травня, майже через тиждень після відвідин похорону Хорхе Бергольйо. Пізніше Білий Дім перепостив це фото у своєму офіційному акаунті на платформі X.

Публікація  зображення зумовила миттєву реакцію в Інтернеті, зокрема і серед нечисленної групи «Republicans Against Trump («Республіканці проти Трампа»), яка називає себе «продемократичними консервативними республіканцями, які протистоять Трампу і трампізмові». Опозиційні республіканці назвали витвір штучного інтелекту «цілковитим божевіллям, кричущою образою католиків і насмішкою над їхньою вірою». Опозиціонери не здали собі труду звернути увагу на передумову штучного інтелекту: «Якби Трам був...»

У відповідь на обурення «Republicans Against Trump» активна республіканська група  «MAGA Voice» підтримала публікацію штучного фото: «Дональд Трамп став би одним із найкращих серед Римських Пап...»

Найбільша хвиля обурення прокотилась серед ліваків-демократів, які зі злобою вигукували: «А що, так можна було? Наш Байден мав право першості, як католик, бути зображеним в образі Папи Римського перед президентськими виборами! Він навіть має право причащатися

Через кілька днів після повернення із Ватикану президент США пожартував перед журналістами біля Білого Дому: «Стати Папою – це був би мій вибір номер один. Я повинен сказати, що в нас є кардинал Тімоті Долан, який походить із міста Нью-Йорк, і він дуже хороший».

Католицька конференція штату Нью-Йорк виступила із різкою критикою Дональда Трампа: «У цьому зображенні нема нічого дотепного або кумедного, пане Президенте. Ми щойно поховали нашого улюбленого Франциска, і кардинали ось-ось вступлять в урочистий конклав з обрання нового наступника Святого Петра. Не знущайтесь над нами!»

Італійські та іспанські ЗМІ також розкритикували публікацію фото, зазначивши, що воно дискредитує «шанобливий характер офіційної жалоби». Проте, як повідомило видання Newsweek, реакція на фото була неоднозначною.

Комік Терранс Вільямс зазначив: «Папа Трамп... Лол, наш Президент щойно виклав це фото. Він тролить, бо знає, що антиреспубліканські ЗМІ будуть скаженіти. Обожнюю. Чесно кажучи, мені навіть подобається як це звучить: Король Трамп, перший зі свого роду Папа Римський...»

Державний секретар Марко Рубіо додав нотку самоіронії: «Не обов'язково бути священиком, щоби стати Папою. Багато хто не знає цього. Будь-який неодружений католик-чоловік може бути обраний Папою Римським. Але я вже одружений і щасливий у шлюбі, відтак, мабуть, мені вже не посісти римський трон».

Віце-президент Джей Ді Венс також із іронією приєднався до обговорення: «Думаю, він (Рубіо) міг би звалити на свої плечі ще трохи відповідальності. Якби тільки воно, це місце, було вакантним для такого відданого католика...»

Пізніше, вже на платформі Х, відповідаючи на критику, католик Венс захистив Дональда Трампа: «Як правило, я адекватно ставлюсь до жартів, але ставлюсь не нормально до ідіотських воєн, в яких гинуть тисячі людей».

Сенатор Ліндсі Грем пішов іще далі, підтримавши жартівливе зображення Трампа: «Радий повідомити, що є дуже позитивний відгук і сильний імпульс для того, щоби Президент Трамп став наступним Папою. Але визнаю, що є відчайдушний опір! Потрібно тримати голову донизу і йти вперед – не можна дозволити критикам перемогти. Наступний тиждень буде ключовим, адже збирається папський конклав... Більше оновлень – вже незабаром!».

На перший погляд може здатися, що вся ця історія є лише нешкідливою релігійною сатирою. Однак реальність дещо складніша. В умовах, коли жовчний Хорхе Бергольйо наповнив Католицьку Церкву ліво-марксистськими елементами, коли ініціював церковне благословення содомського гріха для моральних збоченців, зображення Дональда Трампа у статусі Римського Папи стала наче вселенською катастрофою. Трансгендери і педофіли зрозуміли послання президента США: Католицька Церква потребує світоглядного перезавантаження і очищення своєї Авгієвої стайні від антихристиянського елементу. А зрозумівши – переполошились, що дотеперішні церковні толерування і благословення моральних збоченців будуть скасовані.

Реакція MAGA-аудиторії вказує на те, що у медійному протистоянні Трампа із лівацьким опозиційним  істеблішментом кожен епізод стає актом протистояння. Прихильники Трампа сприйняли фото не як насмішку, а як безстрашну гру на межі дозволеного. Саме таке розуміння стало для трампістів сміливим  проявом харизми республіканського лідера проти сонму байданутих.

Венс і Грем, ключові фігури в республіканській партійній вертикалі, вмить вбудували себе у цей наратив, підтримавши жарт. Тим самим вони перетворили витвір штучного інтелекту на ще один привід для зміцнення президентського образу Дональда Трампа як унікального політичного феномена.

Коментар католика Джей ді Венса  репрезентує принципову позицію: «Краще жарт, аніж війна». Це тонкий натяк на відмінність між республіканською зовнішньополітичною доктриною і неоконсервативною республіканською групою, яка просуває на політичний подіум політиків на кшталт Білла Крістола.

У сухому підсумку інцидент із «папським» зображенням Дональда Трампа – це не просто вірусний жарт у соціальних мережах. Це тест на світосприйняття та межу культурної допустимості в епоху штучного інтелекту, релігійних символів і завершення періоду традиційного політичного лідерства. Для республіканського електорату Дональд Трамп залишається вождем, здатним порушувати табу і не вибачатись. Для глобалістичних лівацьких інституцій позиція Трампа – це виклик, який ламає їхню систему.

А ще здивувала безмозкість значної частини католиків, кардиналів зокрема, які настільки рафіновані, що цілком не розуміють жартів. Схоже, що вони насправді перелякались, що Трамп покине Вашингтон і займе кафедру Святого Петра. Недотепи. Невже в Католицькій Церкві є посада Римської Мами? Якщо такої посади нема, то куди Дональд подіне Меланію? На дворі XXI  століття, отож заслати першу леді США у монастир не вдасться.

На завершення пригадаємо декількох католицьких святих, які толерували жарти і самі вміли жартувати: святий папа Йоан-Павло ІІ, святий папа Йоан ХХІІІ, свята Тереза Авільська, святий Йоан-Марія Віанней, святий Франциск Ассізький, святий Філіп Нері, святий Томас Мор та сотні інших боголюбивих католиків із вродженим почуттям християнського гумору.

Наприклад, непересічний душпастир Риму святий Філіп Нері був іще тим веселуном, варто почитати його біографію. Він казав, що смуток є найбільшим союзником сатани, а радість – це дорога до святості під патронатом Святого Духа. Філіп Нері наголосив: «Понурий католик – поганий католик. А іще навіщо Господу Богові понурі й насуплені душі у Царстві Небесному?»

Ярослав Левків

Фото з відкритих джерел

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися