Верховна Рада ратифікувала угоду про надра зі США

НОВИНИ 08.05.2025 109

Законопроєкт №0309 «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови» підтримав український парламент 8 травня.

Відповідне рішення підтримали 338 народних депутатів, повідомляє урядовий портал.

«Цей документ не просто юридична конструкція — це нова модель нашої взаємодії із ключовим стратегічним партнером. Президент Володимир Зеленський дав завдання щодо цієї угоди – абсолютна рівноправність сторін та повага до національних інтересів України, спільне з Америкою управління, інвестування в Україну та спрямованість угоди на майбутній розвиток. Саме це ми забезпечили. В угоді немає положень про борг і є зобовʼязання інвестувати в Україну – вільну й суверенну», - зазначила перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Угода передбачає створення спільно зі США Інвестиційного фонду з відбудови України, який залучатиме глобальні інвестиції у нашу державу. Ухваленим законом Верховна Рада України ратифікує відповідну Угоду, вчинену 30 квітня 2025 року у м. Вашингтоні, округ Колумбія.

Угода набирає чинності з дати більш пізньої ноти при обміні нотами між сторонами про те, що кожна сторона завершила свої внутрішні процедури. 

Ратифікація Верховною Радою Угоди між урядами України і США про створення інвестиційного фонду відбудови не передбачає ратифікацію чи автоматичне схвалення парламентом угоди про обмежене партнерство чи будь-яких інших угод, які будуть укладені надалі.

Ця угода має на меті зміцнення стратегічного партнерства між сторонами для довгострокової відбудови та модернізації України у відповідь на повномасштабне вторгнення росії. 

Угода передбачає створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови як ключового механізму для сприяння прозорим, підзвітним та орієнтованим на майбутнє інвестиціям у сфері розробки і видобутку корисних копалин, нафти і газу, а також інвестицій в супутню інфраструктуру чи переробку. 

Управлятимуть Фондом Україна спільно із США. Фонд з української сторони наповнюватиметься за рахунок 50% коштів від нових ліцензій на проєкти в сфері критичних матеріалів та нафти й газу, що надходитимуть до бюджету після створення Фонду. США, крім безпосередньо коштів у Фонд, можуть робити внески новою допомогою.

Угода не містить згадувань про будь-які боргові зобов’язання України перед США. Фонд підтримується урядом США через агентство DFC, яке допомагатиме залучати інвестиції та технології від фондів і компаній як у США, так і у ЄС та інших країнах. Доходи і внески Фонду не оподатковуються ні у США, ні в Україні.

Україна очікує, що в перші 10 років прибутки та надходження фонду не розподіляються, а можуть лише інвестуватись в Україну – у нові проєкти чи відбудову. 

Передбачається, що угода охоплюватиме всю територію України по міжнародного визнаним кордонам, включно з морями та деокупованими територіями.

Невдовзі на розгляд уряду мають надійти ще щонайменше дві угоди, які регулюватимуть запуск фонду. Передбачається, що фонд повноцінно запрацює впродовж кількох тижнів.

«Це історична подія для наших країн. Розраховуємо вже найближчим часом завершити всю технічну роботу та розпочати новий етап співпраці з нашими американськими партнерами», - заявив сьогодні глава уряду Денис Шмигаль.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися