В ООН назвали кількість страт полонених воїнів ЗСУ та пояснили роль у цих злочинах російських чиновників

НОВИНИ 04.02.2025 Коментарі 0

Випадки страти полонених воїнів ЗСУ з боку російських агресорів почастішали. Такі розправи заохочують почасти російські чиновники. Про це йдеться у новому звіті спостерігачів ООН. У документі названо цифри за останні пів року.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні опублікувала у понеділок, 3 лютого, документ, у якому зазначено, що з кінця серпня 2024 року зафіксовано 79 випадків позасудових страт у 24-ох окремих інцидентах.

«Багато українських військовополонених розстріляно на місці після здачі в полон або під час перебування під контролем російських збройних сил. У свідченнях також описано вбивства беззбройних і поранених українських військовослужбовців», - цитує місію ООН DW.

У звіті зазначено, що місія отримала і проаналізувала матеріали стосовно 24 інцидентів: відео- та фотоматеріали із зображенням страт або тіл загиблих з українських і російських джерел. Зі свідками страт провели детальні бесіди. Географічний та хронологічний аналіз свідчить про те, що страти відбувалися в районах наступальних операцій російських збройних сил, а вказані зібрані дані оцінено як достовірні.

«Ці інциденти не виникнули з нізвідки. Офіційні особи в рф відкрито закликали до жорстокого поводження і навіть страт полонених українських військовослужбовців, - наголосила глава місії Даніель Белль. – У поєднанні із законами, які дають широкі підстави для звільнення від відповідальності, такі заяви можуть заохочувати протиправну поведінку чи підбурювати до неї».

Минулого року місія ООН зафіксувала щонайменше три подібні заклики з боку офіційних осіб рф і «численні публікації в соцмережах від збройних угруповань, пов'язаних з російськими силами, які, мабуть, віддавали накази про страти або висловлювали схвалення таких дій».

В ООН нагадали, що накази та заклики «не давати пощади» або «не залишати нікого в живих» - порушення міжнародного гуманітарного права та військовий злочин.

«Військові командири та політичні керівники зобов'язані віддавати чіткі та недвозначні накази забезпечувати захист і гуманне поводження з усіма полоненими військовослужбовцями й особами, які припинили участь у бойових діях», - зазначила Белль.

Фото – УНІАН

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: