В Німеччині дострокові вибори до Бундестагу: висока вірогідність зміни влади
У Німеччині у неділю, 23 лютого, відбуваються дострокові вибори до Бундестагу. Їх призначили після розвалу урядової коаліції, яка діяла впродовж попередніх трьох років. За партійними кольорами її партій-учасниць - червоний (СДПН), зелений ("Союз90/Зелені") та жовтий (ВДП) - ця коаліція називалася "світлофорною".
Як повідомляє DW, голосування розпочалося о 8 годині за місцевим часом (9 година за Києвом). Цього дня в країні працюють близько 65 тисяч виборчих дільниць. Взяти участь у голосуванні можуть понад 59 мільйонів громадян Німеччини. Результати екзитполів стануть відомі цього ж дня о 18 годині вечора після закриття виборчих дільниць (19 година з Київським часом).
Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вже взяв участь у голосуванні. Перебуваючи на виборчій дільниці в Берліні, глава держави закликав усіх німецьких громадян взяти участь у голосуванні. «Скористайтеся своїм виборчим правом, ідіть обирати, візьміть участь у визначенні майбутнього нашої країни і обирайте, усвідомлюючи те, що ваш голос може стати вирішальним», - сказав федеральний президент Німеччини.
Прикметно, що в результаті цих виборів у Бундестазі наступного скликання буде менше депутатів: замість нинішніх 733 – лише 630 (надалі ця цифра буде постійною). Це – наслідок реформи виборчого законодавства, про яку дискутували десятиліттями. Головною новацією виборчого закону є запровадження ліміту на кількість депутатів Бундестагу. Це покладе край тенденції, згідно з якою кількість депутатів постійно зростала.
Голосування відбувається так, як і раніше: кожен виборець отримує два бюлетені. Це дає можливість проголосувати як за конкретного кандидата у мажоритарному окрузі, так і за партійний список. При цьому голос за партійний список (Zweitstimme - нім.) має більшу вагу і його значення лише зросло після реформи виборчого законодавства у Німеччині. Партійні кандидати висуваються не єдиним на всю країну списком – формуються партійні списки від кожної з 16 федеральних земель.
Щодо мажоритарної системи: Німеччина поділена на 299 одномандатних виборчих округів. Це має гарантувати, що всі регіони Німеччини представлені у найвищому законодавчому органі країни.
У виборчих перегонах беруть участь 29 партій. Згідно з опитуваннями, проведеними напередодні виборів, найбільша підтримка респондентів була у консервативного блоку ХДС/ХСС, який висунув своїм кандидатом у канцлери Фрідріха Мерца. На другому місці, за опитуваннями розташовувалася ультраправа «Альтернатива для Німеччини», а за нею – Соціал-демократична партія Німеччини, до якої належить чинний канцлер ФРН Олаф Шольц.
Як раніше писав ЗІФ, за місяць до виборів у Німеччині виявили потужну росіянську дезінформаційну кампанію. Вона спрямована на посилення ультраправої Альтернативи для Німеччини (AfD), підрив основних німецьких партій та збурення занепокоєння щодо економіки напередодні голосування.
На світлині: Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр на виборчій дільниці у Берліні / dpa
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар