Українсько-польську Угоду про спільний митний та прикордонний контроль скерували до Єврокомісії

Економіка 28.03.2024 Коментарі 0

Сьогодні, 28 березня, у Варшаві триває спільне засідання українського та польського урядів. ВІдтак, уже розпочалися міжурядові українсько-польські консультації. Команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури на чолі із віце-прем’єр-міністром з відновлення Олександром Кубраковим уже провела перші зустрічі. Про це повідомили у міністерстві.

Під час консультацій з міністром інфраструктури Польщі Даріушом Клімчаком та Міністеркою фондів і регіональної політики Катажиною Пелчинською-Наленч сторони обговорили актуальні питання співпраці, зокрема: 

1. Продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС;

2. Розбудову пунктів пропуску та підписання Угоди про спільний контроль;

3. Розвиток залізничного сполучення, зокрема через механізми програми ЄС “Connecting Europe Facility”;

4. Запровадження в Україні системи NUTS та формування дієвої муніципальної статистики для цілей регіонального розвитку. Реалізація 694 наявних міжнародних договорів між громадами та регіонами;

5. Обмін досвідом у використанні структурних фондів у галузі децентралізації та регіональної політики.

«Продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень – критично важливе для нашої економіки. Наразі ми маємо підтримку Єврокомісії у цьому питанні та детально пропрацьовуємо запроповані зміни до оновленої Угоди. Частину з них легко виконати, деякі – містять низку ризиків, які можуть суттєво вплинути на реалізацію Угоди. Тому нам важливо випрацювати виважену позицію, яка влаштує всі сторони, та сприятиме балансу на ринку вантажних перевезень», - заявив віце-прем'єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков

Олександр Кубраков також наголосив, що наразі Україна та Польща погодили спільний текст Угоди про спільний митний та прикордонний контроль. Польська сторона вже передала фіналізований текст до Єврокомісії для зворотного зв’язку. Після погодження з боку Євросоюзу очікується підписання документу між країнами. Угода дозволить стратегічно підійти до питання розвитку спільного кордону, зокрема будувати нові спільні пункти перетину кордону, та загалом пришвидшить контрольні процедури. Окрім цього, Угода стане першим такого роду документом, який Україна підпише з країною ЄС. Це дасть можливість ініціювати аналогічні угоди з іншими країнами-членами ЄС, що межують з Україною.

Також сторони обговорили питання підготовки до відкриття та повноцінної роботи пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховіце». Наразі він працює на тимчасовій інфраструктурі, проте будівельні роботи вже майже завершені, у червні планується відкриття. Українська сторона наголосила, що важливо, щоб це пункт пропуску міг пропускати вантажівки до 7,5 тонн та порожні масою понад 7,5 тонн.

Також сторони домовилися про створення робочої групи, яка сфокусується на супроводі реформ у галузі регіональної політики та децентралізації. Це важливо для виконання Україною своїх євроінтеграційних зобов’язань.

«Польща є чемпіоном з використання структурних фондів на місцевому та регіональному рівні. Саме тому для України є пріоритетом вивчення їхнього досвіду. Минулого року команда Міністерства вже двічі були на навчаннях в Польщі і ми посилимо цю практику, поширюючи її на місцеві та регіоні влади. Працюємо також над залученням партнерів до розбудови спроможності громад. Подібні проєкти вже працюють в кількох громадах на Сумщині і ми маємо масштабувати їх на всі постраждалі регіони», - прокоментував Олександр Кубраков

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: