Системи ППО Patriot не є дефіцитною зброєю, надайте їх Україні!

ОКРЕМА ДУМКА 28.03.2024 Коментарі 0

росія систематично порушує міжнародне право. Місія ООН зафіксувала випадки страт росіянами щонайменше 32 полонених українців протягом останньої зими. Агресор цілеспрямовано знищує друге за розміром місто України – Харків. росія посилено б`є по енергетичних об'єктах. Системи ППО Patriot не є дефіцитною зброєю, надайте її Україні, – авторський огляд найважливіших воєнно-політичних подій.

10 років тому Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію про територіальну цілісність України. Це була перша резолюція ГА ООН, ухвалена під час російської агресії проти України, яку підтримало 100 країн.

Резолюція підтвердила визнання політичної незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, засудила псевдореферендум у Криму та закликала відмовитися від будь-яких спроб змінити кордони України за допомогою погрози силою або інших незаконних методів.

З того часу більшість країн світу, представлених в ГА ООН, регулярно висловлюють підтримку Україні у її справедливій боротьбі проти російської агресії. росія ж систематично порушує міжнародне право та ігнорує консолідований заклик світової спільноти повернутися у правове поле.

Моніторингова місія ООН зафіксувала випадки розстрілів щонайменше 32 українських військовополонених

Крім моральної підтримки, Україна отримує значну матеріальну допомогу від багатьох країн. Світ допомагає Україні не лише через симпатію чи щедрість, а задля відновлення порушеного москвою глобального порядку і справедливого міжнародного ладу.

А тим часом Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні опублікувала черговий 38-й звіт щодо ситуації навколо прав людини в Україні за період з 1 грудня 2023-го по 29 лютого 2024 року. Місія ООН зафіксувала випадки страт росіянами щонайменше 32 українських військовополонених протягом останньої зими.

Це значно більше, ніж за будь-який з попередніх періодів. За результатами опитувань звільнених з російського полону Місія ООН з’ясувала, що українці зазнають різних брутальних форм насильства, зокрема сексуального. Поширені випадки побиття, катування струмом, погроз розстрілом, доведення до виснаження голодом і неналежними умовами утримання, відмови у наданні медичної допомоги. росія свідомо і системно нехтує нормами міжнародного гуманітарного права щодо поводження з військовополоненими.

Російський агресор цілеспрямовано знищує друге за розміром місто України – Харків

27 березня росіяни атакували Харків керованими авіабомбами. Загинула одна людина, 19 осіб постраждало, серед яких тримісячна дитина. Це перше з 2022 року застосування проти Харкова авіаційних бомб, які відзначаються великою потужністю і, водночас низькою точністю. Атака була спрямована на багатоповерхову житлову забудову. Ушкоджень зазнали щонайменше 14 житлових будинків і загальноосвітня школа. Російський агресор цілеспрямовано знищує друге за розміром місто України - “квартал за кварталом”, - як заявляє головний російський пропагандист Соловйов.

Попередні атаки Харкова мали на меті вивести з ладу енергетичну інфраструктуру міста, аби зробити життя його мешканців нестерпним. На фоні цих атак російська пропаганда залякує планами наступу на Харків нового 300-тисячного угруповання. Терор окупантів не залякає Харків. Місто вистояло під безперестанними атаками, що тривають два роки.

росія посилено б`є по енергетичних об`єктах

При цьому повітряна атака на українську енергетичну інфраструктуру 22 березня стала найбільшою за весь час війни. Уражень зазнали до 50% енергетичних об'єктів ДТЕК. Найгірша ситуація знову-таки у Харкові. Росіяни зруйнували найбільшу ТЕЦ у Харківській області. Без світла залишилися сотні тисяч споживачів. Жертвами атак проти української енергетики є передусім цивільні. Таким чином, Росія свідомо реалізує терористичну тактику, нехтуючи міжнародним гуманітарним правом. Енергетики докладають зусиль для відновлення електропостачання в домівках українців. Вже є успіхи і найближчим часом дефіцит вдасться ліквідувати.

Завдяки Силам оборони, вдалося запобігти російським планам влаштувати енергетичний колапс цієї зими, коли цивільне населення особливо вразливе до відсутності енергопостачання. Проте навіть з початком весни Росія посилила повітряний терор проти України. Лише за тиждень росіяни атакували Україну 190 ракетами різних типів, 140 безпілотниками “Шахед” і 700 керованими авіабомбами.

Держава-агресор активно застосовує балістичну та гіперзвукову зброю, яка може досягати цілей надзвичайно швидко, залишаючи людям мало часу для пошуку укриття і порятунку. Ці варварські атаки націлені насамперед на об’єкти енергетичної та критичної інфраструктури та житлову забудову густонаселених міст, що призводить до значних жертв і руйнувань, а також до техногенних аварій у цілих регіонах.

Ситеми ППО “Patriot” не є дефіцитною зброєю, надайте її  Україні!

Західні системи ППО здатні збивати практично всі типи російських ракет, якими Москва атакує Україну. Завдяки ним врятовано десятки, якщо не сотні тисяч життів. Але для захисту Україні недостатньо наявних сучасних та ефективних систем ППО, зокрема американської “Patriot” чи європейської SAMP-T. Актуальні потреби України в цих системах значно вищі, ніж наявні. Крім того, потрібно до них більше боєприпасів.

Системи МІМ-104 “Patriot” – не є дефіцитною зброєю і питання її надання України залежить виключно від політичної волі партнерів Києва.

Україна наразі єдина країна у світі, яка чи не щодня зазнає ракетних ударів. “Patriot” потрібні тут і зараз, для захисту людських життів. Нещодавно сили ППО України за допомогою цієї системи знищили 2 з 2 запущених гіперзвукових балістичних ракет «Циркон», якими росіяни атакували Київ з території Криму. Від початку війни сили ППО України збили понад 2000 російських крилатих і балістичних ракет, врятувавши десятки, чи навіть сотні тисяч людських життів.

За два роки повномасштабної війни потужність систем української ППО і майстерність операторів суттєво зросла. Українські вартові неба вже зарекомендували себе найкращими у світі. Однак кремль нарощує кількість і потужність ракетних атак України. росія почала частіше застосовувати проти українців свої найновіші гіпер звукові ракети, зокрема, “Кинджал”, “Онікс” і “Циркон.” Сучасних систем ППО в Україні і надалі далеко не достатньо для надійного прикриття місць критичної інфраструктури. Тому Київ просить союзників надати Україні додаткові системи ППО.

Критично важливим є також питання достатнього і своєчасного забезпечення ППО боєприпасами, адже ворог намагається виснажити цей ресурс безперестанними атаками.

  Олександр ЛЕВЧЕНКО, посол України в Хорватії 2010 -2017 рр.

Головна світлина з відкритих джерел

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: