Українські дрони залетіли в країни Балтії не навмисно – МЗС України перепрошує за це

НОВИНИ 30.03.2026

Україна офіційно перепрошує у жителів Естонії, Латвії та Литви у зв'язку з інцидентами, що сталися минулого тижня, коли українські безпілотники залетіли на території цих країн.

Про це в коментарі виданню Delfi повідомив речник МЗС України Георгій Тихий. За його словами, українська сторона провела ретельне розслідування обставин подій і наразі перебуває в постійному контакті з балтійськими партнерами для координації подальших дій.

Тихий наголосив, що заліт апаратів не був навмисним.

«Україна ніколи не спрямовувала і не могла б спрямувати дрони в бік країн Балтії», - запевнив Тихий, пояснивши, що в деяких випадках відхилення безпілотників від курсу було спричинене роботою російських систем радіоелектронної боротьби (РЕБ). Таким чином, інциденти стали прямим наслідком триваючої російської агресії, яка створює загрози безпеці в усьому регіоні.

Георгій Тихий підкреслив, що Україна щиро перепрошує друзів у країнах Балтії за ці події та запевняє у відсутності будь-яких ворожих намірів. Він також додав, що Київ та його балтійські союзники мають спільне розуміння першопричини таких загроз.

«Запевняю вас, що ми і наші балтійські союзники поділяємо переконання, що у цих інцидентів і загроз, з якими стикаються всі наші країни, є одна причина: російська агресія проти України», - зазначив речник МЗС.

Окрім того, сьогодні, 30 березня, президент Володимир Зеленський повідомив про розмову зі своїм фінським колегою Олександром Стуббом. Однією з тем стало падіння українських БПЛА на території Фінляндії. «Звісно, згадали інцидент із дронами, який нещодавно був на території Фінляндії. Однаково бачимо з Алексом цю ситуацію. Всю необхідну інформацію надаємо», – повідомив Зеленський.

Ряд європейських медіа повідомили, що у неділю, 29 березня, щонайменше два українських БПЛА залетіли в повітряний простір Фінляндії. Через це фінські військові піднімали в повітря винищувачі F/A-18 Hornet.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися