Україні - зброю, путіну - 50 днів, у фокусі - Китай, - що означає останній маневр Трампа
Як ми вже повідомляли, колишній президент США Дональд Трамп заявив, що президент рф путін його неабияк розчарував через провал очікуваних мирних домовленостей щодо війни в Україні. Відтак, виступаючи сьогодні, 14 липня, на спільній пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, Трамп пригрозив запровадити нові економічні санкції, якщо мирної угоди не буде досягнуто протягом 50 днів.
"Ми витратили приблизно 350 мільярдів доларів на цю війну між Росією та Україною. І ми хочемо, щоб вона закінчилась", – заявив Трамп.
Він підкреслив, що не вважає цю війну своєю: "Це була не моя війна. Це була війна Байдена. Я намагаюся витягнути вас з неї."
За словами Трампа, він очікував мирної угоди з Путіним ще два місяці тому, однак прогресу так і не було досягнуто. "Схоже, цього не відбудеться", – додав він.
У зв’язку з цим Трамп анонсував жорсткі економічні заходи: "Ми введемо вторинні тарифи, якщо не буде угоди протягом 50 днів. Це дуже просто. І вони будуть на рівні 100. І так воно і буде."
Він також зазначив, що сподівається уникнути ескалації, але США готові до рішучих дій. Заява Трампа свідчить про зміну риторики щодо РФ та спробу покласти відповідальність за затягування війни безпосередньо на Кремль.
Згодом Президент України Володимир Зеленський повідомив у телеграмі, що мав розмову із Дональдом Трампом: " Говорив із Президентом США Дональдом Трампом. Дуже хороша розмова. Дякую за готовність підтримувати Україну та працювати надалі разом, щоб зупинити вбивства та встановити тривалий і справедливий мир.
Президент Трамп розповів про свою зустріч із Генсеком НАТО Марком Рютте. Важливо, що в нас такі добрі відносини і країни Альянсу стараються збільшувати видатки на оборону.
Обговорили з Президентом необхідні засоби та рішення, щоб дати більше захисту людям від російських ударів і зміцнити наші позиції. Готові працювати максимально продуктивно, щоб досягти миру.
Домовилися частіше зідзвонюватись і координувати наші кроки й надалі. Дякую, пане Президенте! Дякую, Америко!".
Також сьогодні ж Axios із посиланням на неназвані джерела повідомив, що Україна отримає новий пакет американської зброї вартістю близько 10 мільярдів доларів, який буде профінансовано за рахунок європейських країн НАТО. Йдеться про ракети, системи ППО та артилерійські снаряди. За інформацією видання, у план також входить передача далекобійних ракет, здатних вражати цілі вглиб території Росії. Це буде перший етап масштабної програми закупівель, спрямованої на посилення обороноздатності України у середньо- та довгостроковій перспективі.
Коментар Вадима Денисенка, журналіста, комунікаційника, аналітика:
"50 днів від Трампа для Путіна. Це зрада чи перемога? Почувши новий ультиматум Трампа наше експертне середовище почало змагатися в тому, як би покраще сказати, що Трамп нас намахав. Давайте спробуємо розібратися, а чи це так?
1. Ключова заява Трампа - це зброя. Нагадаю нашим рибкам-гупі, що два тижні тому ви проклинали Трампа, що зброї нема.
2. Тепер про санкції. Закон Грема в нинішньому вигляді не запрацює. Бо він передбачає сварку з Індією і Китаєм. Трамп це прекрасно розуміє. І тому не поспішає.
Якщо трошки ширше: чому Трамп не поспішає?
- в Білому домі розуміють, що країни Перської затоки нарощують (поступово) видобуток нафти;
- Росія продемонструвала, що перебуває на пікових позначках свого видобутку і наростити видобуток суттєво не змогла і не зможе;
- Вашингтон чекає санкцій ЄС про цінову стелю на нафту, щоб вдарити по Росії (звузити ринки) руками Європи;
- Витіснити Росію повністю з нафтового ринку світу неможливо. Максимум, що можна зробити - зменшити їхню долю на 15-20%!за 6-12 місяців. І схоже це те, що буде пробувати робити адміністрація Трампа.
3. Чи є ще якийсь план у Білому домі? Я можу помилятися, але мені здається немає. Саме це наша головна проблема, а не те, що сьогодні не введено санкції, які не запрацюють.
4. Я залишаюся при думці, що ключові речі, які можуть повпливати на Путіна - це переговори Китай -США та ЄС-Китай. А ці переговори триватимуть, як мінімум кілька місяців. І це ще один фактор чому Трамп не буде поспішати. Тим більше, що в Білому домі вважають, що падіння російської еуономіки прискориться і без санкцій Грема (читайте пункт 2).
5. Є ще один фактор за яким потрібно слідкувати. На жаль, поки ми не розуміємо чим завершилися переговори Лаврова в Пхеньяні. Це той фактор, який може різко ускладнити ситуацію".
Фото - Дональд Трамп і Володимир Зеленський під час зустрічі у Ватикані / МЗС
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар