Убивці українського активіста з Бахмута вийшли на волю через контракт із ЗСУ
Полтавський районний суд задовольнив подання ДУ “Божковська виправна колонія №(16)” про умовно-дострокове звільнення засудженого Миколи Барабаша від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом. Таке ж рішення ухвалив Первомайський міськрайонний суд Харківської області щодо Олександра Баришка, який відбував покарання в ДУ “Первомайська ВК (№117)” через напад на громадського активіста Артема Мирошниченка 29 листопада 2019 року у Бахмуті, який за декілька днів помер у лікарні.
Про це йдеться у відповіді на запит виданню ZMINA від Слов’янського міськрайонного суду Донецької області.
“Ухвалою Полтавського районного суду Полтавської області від 13.02.2025 р. задоволено подання Державної установи “Божковська виправна колонія №(16)” про умовно-дострокове звільнення засудженого Барабаша М.Я., 2003 р.н. від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом. За ним встановлено адміністративний нагляд. Ухвалою Первомайського міськрайонного суду Харківської області 12.02.2025 р. задоволено подання адміністрації ДУ “Первомайська ВК(№117)” про умовно-дострокове звільнення для проходження військової служби за контрактом під час особливого періоду та встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого Баришка О.О., 2002 р.н.”, – йдеться у відповіді на запит.
Також у суді додали, що раніше вироком Слов’янського міськрайонного суду Донецької області обвинувачені визнані винними у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 121, ч. 4 ст. 187 КК України і їм призначено таке остаточне покарання за сукупністю злочинів: Барабашу – позбавлення волі строком на вісім років, Баришку – позбавлення волі строком на дев’ять років один місяць.
Раніше, 13 червня 2024 року, Слов’янський міськрайонний суд оголосив вирок Олександру Баришку та Миколі Барабашу, яких обвинувачували у вбивстві бахмутянина Артема Мирошниченка. Обвинувачені – отримали дев’ять та вісім років ув’язнення відповідно. Час перебування в СІЗО їм зарахували у термін перебування за ґратами.
Упродовж 30 днів після винесення вироку, до 13 липня, вони мали право подати апеляцію та оскаржити рішення суду. Проте обвинувачені цього не зробили.
На проукраїнського активіста Артема Мирошниченка напали 29 листопада 2019 року у Бахмуті. Нападники не пограбували активіста, а тому його брат вважає, що причиною побиття могла стати його волонтерська діяльність. Медики діагностували в Мирошниченка перелом основи черепа та провели складну операцію, він перебував у комі. 6 грудня стало відомо, що Мирошниченко помер у лікарні.
Правоохоронці встановили, що до інциденту були причетні двоє неповнолітніх спортсменів – раніше судимий 17-річний хлопець та раніше не судимий 16-річний юнак. Обидва були в нетверезому стані.
3 грудня одного з нападників, який, за попередньою версією слідства, єдиний завдавав ударів, відправили під домашній арешт. На суді хлопець пояснив мотив бажанням перевірити свої бойові навички і тим, що не знав про активістську діяльність Мирошниченка.
Зазначимо, що Артем Мирошниченко з 2014 року активно допомагав українським військовим на фронті та підтримував волонтерські ініціативи в регіоні. Також відомо, що з початком війни вся родина Мирошниченка принципово перейшла на українську мову не тільки на офіційних заходах чи в соцмережах, а й у побуті.
Місцеві журналісти отримали інформацію від свідка про те, що приводом для нападу на волонтера стало його спілкування українською. Свідчити в суді та взагалі звертатися в правоохоронні органи людина не має намірів, а при спілкуванні з журналістом “Тижня” попросила зберегти анонімність.
“Чего ты тут ходишь?” – нібито спитали нападники. Той щось відповів та пришвидшив рух. “А на нормальном языке ты не можешь? Мы на этом не понимаем!” – пролунало у відповідь. Після цього його почали сильно бити.
Фото - убитий активіст і волонтер Артем Мирошниченко / Facebook Сергія Мирошниченка
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар