У Польщі активна фаза російської ІПСО: кремль просуває тезу - "Захід винен у війні"
У польському інформаційному просторі активізувалася масштабна інформаційна операція, що має ознаки координації з боку російських спецслужб. Як повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО України, кремль розгорнув чергову хвилю дезінформації, спрямовану на підрив солідарності країн ЄС і НАТО.
Основна мета кампанії — сформувати у польського суспільства враження, що Захід нібито "спровокував" росію на повномасштабну війну проти України. У такий спосіб кремль намагається перекласти відповідальність за агресію з себе на США та Європейський Союз.
Серед поширених тез:
«Майдан був спланований і профінансований США»;
«Крим приєднали до росії після законного референдуму»;
«НАТО становить загрозу для російських кордонів»;
«Україна відмовилася від миру під тиском Заходу».
Особливу активність проросійські наративи виявляють у соціальній мережі Facebook, де масово з’являються пости із закликами «не дозволити втягнути Польщу у війну». Автори таких дописів апелюють до страхів польського суспільства та нав’язують ідею про нібито неминучість військового конфлікту за участю Польщі, якщо вона надалі підтримуватиме Україну.
У Центрі протидії дезінформації наголошують: така інформаційна кампанія є складовою гібридної війни росії проти Заходу. Вона спрямована на послаблення оборонної єдності країн НАТО, дестабілізацію внутрішньої ситуації в країнах-партнерах України, а також зменшення підтримки Києва з боку європейських суспільств.
Експерти закликають громадян Польщі та інших європейських держав критично ставитися до інформації з соціальних мереж, перевіряти джерела та бути уважними до ознак маніпуляції.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар