У Києві проходить саміт Support Ukraine
"24 лютого 2025 року, через три роки від початку путінської триденної «спеціальної військової операції», Україна жива, бореться і в нашої держави друзів у світі більше, ніж будь-коли, - написав у телеграмі Президент України Володимир Зеленський.
Володимир Зеленський: "Наша повага, українців і українок, тим народам і їхнім лідерам, які приїхали до Києва сьогодні на саміт Support Ukraine підтримати нас та висловити свою солідарність з Україною. Президенти Фінляндії, Латвії, Литви, Президент Європейської ради та Президентка Єврокомісії, премʼєр-міністри Канади, Данії, Естонії, Ісландії, Норвегії, Іспанії, Швеції, Генсек ОБСЄ, міністр європейських справ Франції. Ще десятки друзів онлайн: лідери G7, очільники та представники країн Європи й НАТО, міжнародних інституцій.
Дякую всім вам за підтримку! І дякую за те, що ми за три роки не втратили єдності, не загубили правди й не зрадили своїй меті – надійному, тривалому миру для України".
Також сьогодні, 24 лютого 2025 року, глава Української держави у вступному слові з нагоди відкриття саміту «Підтримуй Україну», назвав п’ять кроків, щоб досягнути справедливого миру цьогоріч: "
Він назвав п’ять кроків, які можуть наблизити реальний мир.
Перший — Україна та Європа мають бути за столом переговорів.
«Війна триває проти України, тому Україна має бути за столом перемовин разом з Європою. Адже стратегічною мішенню Росії є саме Європа, європейський спосіб життя, а отже безпека та доля Європи не може визначатися без Європи», - сказав Зеленський.
По-друге, на думку глави держави, завершення війни має починатися з кроків, що відновлюють довіру — це може бути звільнення полонених.
«Росія повинна відпустити українців. Україна готова до обміну всіх на всіх, і це справедливий варіант», - запевнив Президент.
Третім є, за його словами, членство у НАТО.
«Україна і багато хто у світі стверджують, що НАТО зараз є найбільш простим, дешевим, надійним способом гарантувати спокій та мир в Європі. І це дійсно так. Це вже готова і ефективна система гарантій безпеки, яка працює десятиліттями та яка не допустила розпалення війни навіть там, де є кордон з Росією... Ми маємо чесно говорити: Україна заслуговує не тільки на членство в ЄС, але й на гарантії безпеки, які дає НАТО», - акцентував глава держави.
Якщо, за словами Зеленського, членство в НАТО для України і надалі залишиться закритим, «у нас не буде іншого вибору, ніж будувати НАТО в Україні».
«Тобто забезпечувати таке фінансування, такі контингенти, таке оборонне виробництво, які означатимуть гарантований мир. Чи зможемо ми зробити це самі? Ні», - зауважив Зеленський.
Четвертим кроком до встановлення справедливого миру є зобов’язання конкретних країн надати Україні гарантії безпеки.
«У нас уже 28 безпекових угод з партнерами і майже з усіма, хто бере участь у сьогоднішній зустрічі. І це дуже чіткі зобов'язання, які роблять сильнішою Україну. Це оборонні, фінансові, політичні речі, які працюють передусім на нерозширення цієї війни. Нам потрібно збільшувати те, про що ми домовилися з вами на двосторонній основі - більше оборонного виробництва, більше фінансової стійкості, більше технологічних речей і те, що безпосередньо захищає життя людей - розвивати українську протиповітряну оборону», - сказав Зеленський.
«Будь ласка, кожне зобов'язання щодо ППО, воно критично важливе. І на основі цього початкового фундаменту ми разом маємо створити досить дієву для безпеки систему гарантій для справедливого тривалого миру для України та всієї Європи», - зазначив Президент. (Цитуємо за Укрінформом).
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар