Статус кандидата свідчить про те, що Україна не розвалиться, і ЄС це усвідомлює, - Євген Магда

АНАЛІТИКА 27.06.2022 Коментарі 0

Про Україну у статусі кандидата ЄС журналісти Громадського радіо говорили з кандидатом політичних наук, директором Інституту світової політики Євгеном Магдою.

«Давайте будемо відвертими. Якби не війна, то за 4 місяці від подачі заявки до отримання статусу кандидата ми б не пройшли. Наша євроінтеграція має достатньо тривалий період здійснення. Мені прикро, коли за отримання статусу дякують президенту, офісу президента і забувають подякувати Небесній сотні та нинішнім захисникам України. Без них ми б цього не мали. Отримання статусу кандидата — це, серед іншого, свідчення того, що Україна не розвалиться. Європейський союз це усвідомлює.

У нас досить багато проблем: майже 2 роки не маємо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, не маємо керівника НАБУ тощо. Треба не забувати, що ми маємо продемонструвати помітний прогрес протягом року. Якщо ми цього не зробимо, позбавимось статусу кандидата. Це ганебно», - наголосив Євген Магда.

Аудіоверсію розмови з експертом можна слухати за цим посиланням.

«Україна — найбільша країна Європи. Без неї Європейський інтеграційний проєкт буде не повним. ЄС вигідно взяти участь у майбутньому економічному відновленні України. Це дасть імпульс їх власним процесам економічного зростання в середині самого ЄС. Україна — серйозна амбіція для Європейського союзу. В такий спосіб він політично консолідується. Раніше більше йшлося про те, шо НАТО більш ефективний. Зараз ЄС показує себе як об’єднання прав і свобод, яке може створити перспективу для потенційного членства країни, яка перебуває в стані війни з ядерною державою. Ця формула досить складна, але багато говорить про суб’єктність. Це супершанс для ЄС стати більш серйозним і вагомим гравцем на світовому рівні», - підкреслив пан Магда.

За його словами, перемовини будуть складними:

«Місцями — дуже складними. Нам треба вміти апелювати, але «без сліз». Так, у нас величезні збитки. І вони фактично є платою за європейський вибір на нашу користь. Але ми маємо бути в ЄС не тому, що бідні та нещасні, а аргументувати як і чим ми можемо посилити сам Європейський союз».

Експерт визнає, що Україна не стане членом ЄС ні в цьому році, ні в наступному, і навіть навряд чи у 2024.

«Далі все залежатиме від наших парламентаріїв. Усі вимоги для вступу в ЄС бажано б виконати за рік. Наскільки це можливо — велике питання. Доки триває війна, нас особливо чіпати не будуть. А коли вона закінчиться, почнеться низка вимог до України. Чекати, що за нас все зроблять, не варто. Це значно затягне наш вступ до ЄС.

ЄС вперше у своїй історії на півтора мільярда євро надає військової допомоги країні, яка не є членом союзу. Ми маємо цінувати те, що отримуємо. Це все відбувається виключно завдяки нашим захисникам», - говорить Євген Магда.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: