Стало відомо, з якого міста почнуть тестувати зв’язок стандарту 5G

Економіка 04.11.2024 Коментарі 0

У трьох українських містах стартує пілотний проєкт з підготовки до впровадження 5G-зв’язку. Для його реалізації уряд ухвалив відповідні зміни до постанови про використання радіочастот.

За інформацією віцепрем’єра - міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, пілотний проєкт триватиме два роки, пройде у два етапи й охопить три міста.

Першим містом, де відбуватиметься тестування нової мережі, може стати Львів. У разі, якщо обладнання не впливатиме на роботу військових, проєкт масштабують на Київ та Одесу, повідомила «Економічна правда», посилаючись на думку опитаних експертів телекомунікаційного ринку.

Загалом, першочергова мета тестування - перевірити сумісність 5G з військовим обладнанням. Цим займатимуться Нацкомісія з регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та послуг поштового зв’язку (НКЕК) та Український державний центр радіочастот.

«5G здатен передавати дані в 10 разів швидше, ніж 4G, тому створює нові можливості для обміну великими обсягами інформації на надвисоких швидкостях. Це один із ключових кроків до повноцінного запуску 5G в Україні, який ми плануємо завершити до 2030 року», — зазначив Михайло Федоров.

Він додав, що ухвалені у п’ятницю урядом зміни до плану розподілу й користування радіочастотним спектром в Україні, також забезпечать більшу гнучкість для операторів зв’язку — частоти 2100 МГц можна буде використовувати не тільки для 3G, а й для технологій 2G або 4G. Припинення використання частот 694–862 МГц для аналогового та цифрового телебачення звільнятиме їх для мобільного зв’язку.

Однак відчути переваги 5G порівняно з 4G користувачі навряд чи зможуть. Адже для звичайного користування вистачає і хорошого покриття 4G, а значне збільшення швидкості не буде помітне під час спілкування в месенджерах чи скролінгу соцмереж.

5G найкраще підходить для бізнесу, оскільки дозволяє розгортати високоефективні рішення для розумних міст, промислової автоматизації та автономного транспорту. Завдяки високій пропускній здатності та низькій затримці ця технологія дає змогу керувати інфраструктурою, підтримувати безпеку, моніторити обладнання й автоматизувати виробничі процеси.

Українські оператори раніше вже проводили власні тестування зв’язку V покоління: так у травні цього року компанія Vodafone спільно з Nokia вмикали зону 5G у івано-франківському інноваційному центрі «Промприлад».

Втім для повноцінного запуску мережі необхідно буде ще провести конверсію радіочастотного ресурсу, щоб звільнити певні частоти для нових потреб. Водночас учасники телекомунікаційного ринку переконують, що до завершення війни чи активних бойових дій говорити про реальне запровадження 5G немає сенсу.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: