Словацька енергетична компанія вказала Фіцо на його місце
Оператор системи передавання електроенергії, словацька державна компанія SEPS, забезпечить будь-які постачання електроенергії в Україну в рамках аварійної допомоги відповідно до чинного договору, укладеного з українською партнерською компанією Укренерго. Про це повідомило видання iRozhlas з посиланням на інформацію від компанії.
Зокрема, у повідомленні сказано, що навесні минулого року SEPS продовжив дію договору ще на 12 місяців, на підставі якого може постачати електроенергію до 150 мегават в українську систему електропередачі в рамках аварійної допомоги. На практиці українська сторона неодноразово застосовувала таку форму допомоги.
Компанія SEPS також здійснює транскордонну передачу електроенергії високовольтними лініями. За 11 місяців минулого року чистий експорт електроенергії зі Словаччини в Україну сягнув 2,43 терават-години, що в три з половиною рази перевищує обсяг за аналогічний період 2023 року.
Аналітик Йозеф Бадіда сказав словацькій газеті Pravda, що штучне обмеження постачання електроенергії зі Словаччини за кордон може призвести до порушення європейського та словацького законодавства.
Водночас Колишній міністр економіки Словаччини Карел Гірман уже заявив, що електроенергію Україні продають трейдери, а не держава. Він заявив, що Словаччина вступить у конфлікт всередині ЄС після припинення постачання електроенергії в Україну. За даними ЗМІ, після згаданих заяв словацького прем'єра Польща висловила готовність збільшити постачання електроенергії в Україну.
Нагадаємо, у середу, 1 січня 2025 року, о 7:00 в інтересах національної безпеки було зупинено транспортування російського природного газу територією України. Україна в установленому порядку проінформувала про це міжнародних партнерів. Про це повідомило Міністерство енергетики України. "Ми зупинили транзит російського газу, це історична подія. росія втрачає ринки, вона буде зазнавати фінансових втрат. Європа вже прийняла рішення про те, щоби відмовитися від російського газу. І європейська ініціатива Repower EU передбачає саме те, що сьогодні зробила Україна", - наголосив міністр енергетики Герман Галущенко.
До останнього часу головними отримувачами російського газу через українську ГТС були Словаччина, Угорщина та Австрія.
Водночас Австрія у 2025 році повністю відмовилася від російського газу. Угорщина частково отримує газ з Росії з Туреччини. Натомість Словаччина через Україну отримувала значні обсяги газу і навіть частину його продавала. Відтак, відносини Києва і Братислави різко погіршилися, а прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо почав було погрожувати, що у відповідь Словаччна припинит постачання електроенергії в Україну.
Фото – Роберт Фіцо / з відкритих джерел
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар