Словаччина й інформаційний провал

ОКРЕМА ДУМКА 02.10.2023 Коментарі 0

Результати виборів у Словаччині є дуже серйозним ударом по нас, який ще треба зрозуміти й оцінити. Справа не в тому, що переміг популіст Фіцо, а в тому, що перемогла антиукраїнська риторика. Тобто значна частина словаків налаштована проти України. Маючи можливість спостерігати за тим, що відбувалося у словацьких соцмережах, можу сказати, що росіяни інформаційно атакували на всіх рівнях. Фактично, завдяки російським тролям і ботам була створена агресивна атмосфера боротьби з підтримкою України, ЛГБТ та "Америкою”, яка це все насаджує. Вливши значні ресурси в ці речі, Кремль мобілізував прихильників Фіцо переважно в регіонах і малих містах.

Урок Словаччини для нас має бути вивченим і з інших причин. Альтернатива для Німеччини – проросійська неонацистська партія вперше в історії вийшла на 2-ге місце в опитуваннях. Риторика цієї партії є антиукраїнською, а її лідерів пов’язують із росіянами. Зрозуміло, що тут теж не сидять без діла російські боти і тролі. Перемога Альтернативи буде колосальним викликом для нас, якщо війна перетвориться на затяжну. Подібна історія розгортається у США із Трампом, на прихід якого здається Путін вирішив зробити свою останню ставку.

Зрозуміло, що ми не можемо втручатися у вибори в цих країнах, але ми терміново маємо протидіяти зростанню антиукраїнської риторики. Здобутки, які ми мали за перших пів року війни – колосальне захоплення українцями у світі, почали вихолощуватися.

По-перше, росіяни відновили системну інформаційну роботу з підтримки радикальних партій і мобілізації населення.

По-друге, наша інформаційна робота зазнала серйозного провалу. Вишенькою на торті цього провалу є новина про те, що Мінкульт витратив 60 млн грн, на англомовний канал, відео якого у кращому випадку набирали 900 переглядів. І мова тут не стільки про корупцію, скільки про неправильний підхід до роботи зі західною громадською думкою.

Зрозуміло, що значну роль у нашій підтримці перші місяці війни відігравав наш героїзм. Але героїзму не стало менше, а підтримка впала. Чому? Тому, що на донесення інформації про цей героїзм витрачались значні волонтерські зусилля. ІТ компанії вкладали значні бюджети на таргет, а спільноти українців у кожній країні вживу переконували місцевих у необхідності підтримки. За півтора року війни зусилля і ІТ компаній, і наших спільнот серйозно видохлися і впали. І замість того, щоби підтримати цю ефективну роботу Мінкульт тратить мільйони на нікому непотрібні канали! 

Найкращим рішенням в цій ситуації є припинити марнувати державні кошти, і роздати їх у вигляді ґрантів для українських організацій за кордоном та ІТ компаній, які працюють на збільшення підтримки України. Це посилить зусилля тих, хто і так бореться за це. І зробити треба це терміново, поки кількість російських союзників на Заході не стала критичною.

Один Орбан серйозо псував нам наші можливості. Тепер їх двоє – Орбан і Фіцо. І все це є наслідком непродуманої і провальної інформаційної політики. І справа не в них двох. Якщо суспільства цих країн будуть підтримувати Україну, то популісти будуть говорити зовсім інше.

ТГ-канал Політика Андрусіва

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: