Сімоньян, Гаага і «враг у ворот» Або чому не потрібно радіти тому, що пропагандисти лякають росіян міжнародним трибуналом

ОКРЕМА ДУМКА 30.11.2022 Коментарі 0

У наших широтах з великою ейфорією сприйняли заяву Сімоньян про те, що в разі поразки Росії, всіх чекає Гаага. Насправді – це не переляк і не відчуття поразки. Це один з елементів переведення СВО в «народну війну». Це один з елементів російського ІПСО для росіян.

Дев’ять місяців головною проблемою російської армії і глибинного народу було відсутність розуміння «а за що ми воюємо». Приблизно місяць тому з‘явилися перші заяви про народну війну. Потім почалися окопи у Криму, засічні лінії в Білгороді, перевірки бомбосховищ у Москві і т.д. Все це елементи одного важливого посилу: «враг у ворот». Смисл цієї війни, який нав‘язує влада зараз: це оборонна війна, щоби «Захід не зайшов на нашу територію».

Заява Сімоньян – це елемент цієї війни, і він направлений на одну дуже важливу річ: створити ілюзію відповідальності всіх за дії влади. Поки вона почала з еліт, але пропаганда має зайти на територію кожного і сказати йому: ти несеш відповідальність точно таку ж, як і Путін, бо це народна війна.

Поки глибинний народ боїться саме цього аспекту. Ні, не з моральних міркувань, а через те, що народна війна означає, що ти маєш (не можеш, а маєш) почати думати про фронт і про те, що ти там будеш робити.

На жаль, після дев’яти місяців пошуків, росіяни, схоже, намацали той формат, в якому їхнє населення буде пояснювати собі, а за що ж вони воюють. Це особливо не вплине на бойовий дух армії, але точно зцементує консолідацію навколо Путіна.

Вадим Денисенко, Український інститут майбутнього, (сторінка у FB)

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: