США відмовляються називати рф агресором і виступають проти участі Зеленського у саміті G7
США продовжують курс на замирення з москвою. До річниці повномасштабного вторгнення американська сторона виступила проти того, щоб називати росію агресором у заяві G7. Також США вперше з початку війни відмовляються бути співавтором проєкту резолюції ООН, яка підтримує територіальну цілісність України та засуджує російську агресію.
П'ять західних чиновників розповіли Financial Times, що участь українського президента Володимира Зеленського у віртуальному саміті G7 у понеділок ще не узгоджена.
Видання зауважує, що розбіжності виникли після того, як президент США Дональд Трамп звинуватив Україну у війні, назвав Зеленського «диктатором без виборів» і запропонував запросити росію назад до G7. За словами анонімних західних чиновників, посланці США виступили проти фрази «російська агресія» та подібних описів, які лідери G7 використовували ще з 2022 року для опису конфлікту.
До слова, у торішній заяві лідерів G7 п'ять разів згадується про російську агресію. «Ми закликаємо росію негайно припинити свою агресивну війну і повністю і беззастережно вивести свої збройні сили з міжнародно визнаної території України», - йдеться в заяві 2024 року, нагадує портал iPress.
Двоє анонімних джерел FT зауважили, що наполягання адміністрації Трампа на пом'якшенні формулювань відображає ширший зсув у політиці США до опису війни як «конфлікту в Україні». Ця зміна знаменує собою відхід від мови, яку використовувала адміністрація колишнього президента США Джо Байдена, що часто вживала такі фрази, як «російська агресія», говорячи про найбільшу сухопутну війну в Європі з часів Другої світової війни.
На думку президента Володимира Зеленського, що політика США та команди президента Дональда Трампа наразі виводить з ізоляції російського правителя путіна та росію як агресора.
Ще одним підтвердженням цього є те, що США вперше з початку війни відмовляються бути співавтором проєкту резолюції ООН, присвяченого третім роковинам вторгнення росії в Україну.
Цей проєкт резолюції Генеральної Асамблеї ООН, з яким ознайомилося Reuters, засуджує російську агресію та підтверджує відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Його підтримали понад 50 країн.
«Схоже, цей крок відображає розбіжності між українським президентом Володимиром Зеленським і президентом США Дональдом Трампом, які намагаються швидко припинити війну в Україні й чия команда вела переговори з росією без участі Києва», - зазначає агенство.
У попередні роки Сполучені Штати послідовно виступали співавторами таких резолюцій на підтримку справедливого миру в Україні, наголошують джерела Reuters. За словами співрозмовника агенства, не було зрозуміло, коли спливає термін підтримки проєкту резолюції, і Вашингтон все ще може змінити свою думку.
Голосування в ООН, яке вважається важливим сигналом глобальної підтримки України в умовах, коли адміністрація Дональда Трампа, схоже, переходить на бік росії у війні, все ще може відбутися без підтримки США, але має менше шансів отримати широку підтримку в Генеральній Асамблеї. «Наразі ситуація така, що вони (США) не підпишуть його», - сказало дипломатичне джерело агенції. Воно додало, що наразі тривають спроби заручитися підтримкою інших країн, у тому числі країн Глобального Півдня.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар