«Шахеди» тепер оснащують збільшеними бойовими частинами: подробиці

НОВИНИ 20.05.2025 47

Виробники тепер встановлюють у «шахеди» нові бойові частини, які майже удвічі важчі за попередні. Вони мають кумулятивну, уламкову, фугасну та запалювальну дію. 

«У російські далекобійні дрони типу Shahed-136 почали встановлювати два нових види бойових частин комбінованого типу, одна з яких виробляється у рф, а друга – в Ірані. Обидві мають збільшену вагу зі стандартних 50 кг до 90 кг», - повідомляє Defense Express з посиланням на власні джерела. 

Фахівці відзначають, що нова 90-кілограмова бойова частина російського виробництва має індекс КОФЗБЧ - кумулятивно-осколково-фугасно-запалювальна. Вибухова речовина залишилась без змін – ТГФ-35П2: це тротил та флегматизований гексоген (як і в 50-кілограмовій ОФЗБЧ-50, яка не мала кумулятивного ефекту). Запалювальний ефект досягається використанням порошкової суміші гідридів металів, які дають високу температуру горіння до 3500 градусів.

Видання нагадало, що з зими минулого року ворог використовує схожу комбіновану бойову частину кумулятивно-осколково-фугасно-запалювальної дії, яка має маркування БСТ-52. Однак її вага близько 50 кг.

Нова бойова частина іранського виробництва також важить 90 кг і має кумулятивну, уламкову та фугасну дію. Тобто в ній немає запалювальних елементів. Вибухова речовина – типу ОЛА (октаген та алюміній) з проміжним детонатором у вигляді шашок гексогену.

Загалом рашисти вже не один раз вигадували і прикручували нові бойові частини до своїх далекобійних дронів. Зокрема у 2024 році почалось використання 50-кілограмової комбінованої бойової частини із термобаричним та уламковим ефектом ТББЧ-50. Це та сама бойова частина із готовими уражаючими елементами у вигляді 9-міліметрових металевих кульок, якими обкладений корпус заряду.

«Водночас використання іранських бойових частин укотре вказує на дуже активну співпрацю москви та Тегерана щодо виробництва Shahed-136, яка продовжується попри те, що локалізоване виробництво цих дронів у рф йде на двох підприємствах – «Алабузі» у Татарстані та «Куполі» в Іжевську», - відзначили в DE.

Також варто нагадати, що ворог постійно модернізує «шахеди» як за комплектуючими, включно з оновленням систем супутникової навігації з метою захисту від дії РЕБ, так і за тактикою використання. І ворог дійсно удосконалює це озброєння. Але Україна також розвиває засоби протидії цій загрозі, тому це постійна боротьба технологій, рішень та тактики.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися