СБУ заблокувала антиукраїнську діяльність понад 20 осередків псевдорелігійної секти АллатРа

НОВИНИ 02.11.2023 Коментарі 0

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією нейтралізувала міжнародну злочинну організацію АллатРа. За підсумками багатоетапної спецоперації у Києві й інших регіонах України заблоковано підривну діяльність понад 20 осередків цього угруповання, які діяли на користь спецслужб росфедерації.

"Під виглядом «місіонерства» учасники релігійної секти виправдовували збройну агресію рф та публічно просували кремлівську ідею про створення «союзу слов’янських народів» під керівництвом москви", - йдеться у повідомленні пресслужби СБУ у офіційному ТГ-каналі.

Організація мала чітку ієрархічну структуру і «представництва» в кожному обласному центрі України. Вона масово закликала українців долучатися до секти та розповсюджувати ідеї кремля.

Для пошуку однодумців і поширення проросійських поглядів фігуранти створили YouTube-канал, що мав майже пів мільйона підписників.

Окрім цього АллатРа мала свою інформаційну мережу в Інтернеті,.де публікували пропагандистські «дописи» та відео, просуваючи прокремлівські наративи через ідеї так званого «благотворчого суспільства».

Зокрема, агітували за те, щоби російські окупанти здійснювали масовані ракетно-бомбові удари по цивільній інфраструктурі українських міст.

За даними слідства, лідери угруповання незаконно виїхали за кордон ще навесні 2022 року, використовуючи підроблені документи про зняття з військового обліку. 

Перебуваючи в одній із європейських країн, вони дистанційно продовжували керувати своєю  організацією в Україні. 

Ініційована Службою безпеки експертиза підтвердила факти підривної діяльності АллатРа на користь країни-агресора.

Також встановлено, що за час своєї існування проросійська секта створила власні «філії» на території рф, Білорусі та ще декількох країн Європи, Центральної Азії та США. 

Під час обшуків в «осередках» секти й у помешканнях фігурантів на Київщині, а також у Дніпропетровській, Кіровоградській, Волинській, Сумській і Харківській областях виявлено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, літературу, документи йінші докази незаконної діяльності.

На підставі зібраних доказів керівництву й учасникам АллатРи готують повідомлення про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:
▪️ ч. 1, ч. 2 ст. 111 (державна зрада);
▪️ ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
▪️ ст. 436-1 (пропаганда комуністичного тоталітарного режиму);
▪️ ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Триває розслідування для встановлення всіх учасників злочинної організації та притягнення їх до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Спецоперацію проводили за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: