СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Ірини Фаріон

НОВИНИ 15.11.2023 Коментарі 0

Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження і призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій колишньої народної депутатки Ірини Фаріон.

"За матеріалами слідства, в одному зі своїх інтерв'ю народна депутатка України 7-го скликання зазначила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців ЗСУ та не може назвати їх українцями. Це викликало хвилю обурення серед українських захисників і в суспільстві загалом. 

Окрім того, у своїх соцмережах фігурантка опублікувала допис зі скріншотом повідомлення від проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму, у якому були вказані ім’я, прізвище й інші персональні дані відправника. Це стало підставою його переслідування з боку російських спецслужб", - повідомила пресслужба СБУ у ТГ-каналі.

Кримінальне провадження за цими фактами відкрито за такими статтями Кримінального кодексу України:
▪️ ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
▪️ ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю);
▪️ ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер);
▪️ ст.182 (порушення недоторканості приватного життя).

СБУ ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань Ірини Фаріон. Триває досудове розслідування.

До речі, 14 листопада студенти НУ "Львівська політехніка" вийшли на масовий протест проти викладання у стінах їхнього закладу Ірини Фаріон.

Остання того ж дня звернулася до Президента Володимира Зеленського та головнокомандувача Збройними Силами України Валерія Залужного "про необхідність вжити заходів щодо хамської поведінки заступника командира 3-ої ОШБр, майора ЗСУ Максима Жоріна і начальника штабу бригади "Азов" майора Богдана Кротевича на адресу професора, доктора філологічних наук, народного депутата України VII скликання Ірини Фаріон, які паплюжать честь українського офіцера і кидають тінь на всю українську армію (див. блог на УП)".

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: