Росія шантажувала Грецію скасуванням гарантії недопущення «окупації грецьких островів» Туреччиною в разі визнання ПЦУ

НОВИНИ 11.12.2019 Коментарі 0

Як повідомляє, видання cerkvarium.org із посиланням на грецьку агенцію Romfea, під час проведення наукової конференції Інституту геополітичних досліджень «Геополітичні події в життєво важливій галузі Східного Середземномор'я і їх взаємодія з міжнародним середовищем» колишній міністр оборони Греції Панос Камменос зробив сенсаційне зізнання, яке російські ЗМІ одразу ж почали вміло "перекручувати", маскуючи дійсний зміст заяви за вигідним Кремлю контекстом. 


Насправді колишній міністр оборони Греції визнав, що особисто тиснув на архієпископа Ієроніма та грецьких архієпископів, заохочуючи їх не визнавати ПЦУ. Свою «антиукраїнську» позицію, як передає Romfea, колишній урядовець пояснив тим, що у випадку визнання ПЦУ Росія скасує свої гарантії недопущення «окупації грецьких островів» Туреччиною, надані нею в укладених з греками угодах.

А вже в цьому контексті Камменос назвав рішення Собору Ієрархії Елладської церкви та її очільника про визнання ПЦУ «злочином». І ця його заява, вжа активно розпочалась розкручуватись російськими пропагандистськими ЗМІ у форматі "Экс-министр национальной обороны Греции выступил против признания неканонической церкви Украины", "Архиепископ Иероним совершил преступление": Экс-министр нацобороны Греции не побоялся обличить ПЦУ", "Экс-министр обороны Греции Камменос назвал преступлением признание ПЦУ" і тому подібне. При цьому жодних згадок про російський відвертий шантаж Греції церковним питанням очікувано не має. 

Проте російські пропагандистскі канали у своєму стилі не повідомляють дійсного контексту заяви колишнього міністра оборони Греції.

Відомий грецький журналіст Андреас Лударос на сайті Orthodoxia.info додає, що колишній міністр попередив: якщо щось станеться найближчими місяцями, за відкликання російських гарантій безпеки Греції буде нести відповідальність особисто Собор Ієрархії Елладської церкви.

Коментар видання Cerkvarium. Про що йде мова?

Греція безпосереднім чином включена в програму переселення біженців з Сирії та інших країн (Іран, Судан, Афганістан, Ірак тощо). Потік біженців йде через Туреччину, яка в 2016 році уклала угоду з Євросоюзом про їх розміщення на своїй території та навіть створення безпекової зони для їх проживання. За цією домовленістю Євросоюз виділив Туреччині 6 млрд. євро, з яких, за словами президента Туреччини Ердогана, до нього дійшло лише 3 млрд. Фактично турецький президент вимагає від ЄС все більше коштів, інакше погрожує відкрити коридор для кількох мільйонів сирійських біженців безпосередньо до Європи. І першою країною, яка географічно розташована на шляху цього потоку біженців, є Греція та її острови Лесбос, Самос і Хіос в Егейському морі. Табори переселенців на цих островах переповнені, там панує антисанітарія, підвищенний рівень злочинності, кілька разів виникали пожежі. З цього приводу Греція неодноразово оголошувала, що не має бажання виконувати т.зв. Дублінські угоди про переміщення біженців, згідно з якими перша країна, до якої потрапив біженець, має розглядати його заяву на надання притулку.

Фактично колишній міністр оборони Греції визнав, що питання визнання ПЦУ включено Росією в безпековий пакет геополітичних домовленостей з Грецією (попри всі вимоги Росії про невтручання політиків в церковне питання).

І невиконання Грецією цього "церковного" пункту може призвести до безпосереднього тиску Росії на Туреччину з метою відкриття коридору для сирійських біженців в Європу через Грецію. Крім того, Туреччина давно претендує на вступ до Євросоюзу, і однією з причин відмови є окупація Північного Кіпру. Туреччина давно вимагає від Європи визнання Турецької республіки Північного Кіпру, і саме через цю частину Кіпру йде ще один потік біженців з Туреччини. Попри всі заперечення, Росія має свою присутність на цій невизнаній території. За інформацією кіпрських ЗМІ, на початку минулого року очільник МЗС Росії Сергій Лавров зустрічався зі своїм кіпрським колегою, і серед обговорюваних питань піднімалось також церковне.

До того ж, Туреччина не визнає грецької юрисдикції над деякими островами в Егейському морі і постійно погрожує їх "відвоювати" (т.зв. "Егейська суперечка"). Ось чому грецький екс-міністр говорив про російські гарантії недопущення окупації грецьких островів в обмін на невизнання ПЦУ. 

ілюстративне фото nv.ua

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: