Російські та білоруські добрива заполонили Польщу та загрожують ЄС

Економіка 28.10.2024 Коментарі 0

Польський уряд пропонує Єврокомісії запровадити 30% мита на імпорт добрив з росії та Білорусі. Причина – зростання закупівлі російських і білоруських добрив, тоді як польський виробник зазнає збитків.

Польський виробник добрив Grupa Azoty реалізує програму оздоровлення через скрутне фінансове становище. Як зазначає видання Мoney.pl, компанія вже протягом декількох місяців бореться з імпортом добрив з росії та Білорусі. Згідно з даними Головного статистичного управління Польщі, за підсумками семи місяців цього року імпорт добрив з росії до Польщі склав понад 721 тисячу тонн, тоді як за аналогічний період минулого року імпортували майже 247 тисяч тонн. Імпорт добрив з Білорусі цього року перевищив 185,5 тисяч тонн. А роком раніше він становив  13,4 тисячі тонн.

Чистий збиток польського виробника Grupa Azoty у першому півріччі цього року склав 748 мільйонів злотих.

Значне падіння рентабельності виробництва в Євросоюзі на тлі імпорту, що зростає, становить велику загрозу для польської промисловості, кажуть у Grupa Azoty.

І це при тому, що Grupa Azoty посідає друге місце в Європейському Союзі з виробництва азотних і багатокомпонентних добрив.

У компанії вважають, що запровадження мита на російські та білоруські добрива позитивно вплине на ситуацію.

Як зазначає видання, Агенція внутрішньої безпеки (ABW) стежить за імпортом на польський ринок добрив з росії та Білорусі, які потрапили під санкції у зв'язку з війною в Україні, і оцінює масштаби загрози.

Тим часом міністерство фінансів Польщі запевнило, що для забезпечення виконання санкцій, пов’язаних з війною в Україні, запроваджених проти росії та Білорусі, Національна податкова адміністрація використовує «всі доступні правові інструменти для належної перевірки вантажів, які під загрозою обходу санкцій».

На запитання, чи зауважують проблему надмірного імпорту добрив з росії та Білорусі, у міністерстві сільського господарства та розвитку сільських територій відповіли, що «ринок добрив у Польщі регулюється та відповідає як законодавству ЄС, так і національному законодавству. Там також повідомили, що «не мають даних», які компанії імпортують добрива з росії та Білорусі до Польщі.

Польський виробник добрив зауважує, що російську та білоруську продукцію виробляють за значно нижчими цінами на газ. До того ж без стягнення зборів за викиди CO2, на відміну від чинної в ЄС системи ETS.

До того ж російські та білоруські виробники інвестують у свої заводи та модернізують технології виробництва добрив. У компанії зазначили, що це може мати наслідки для продовольчої безпеки Євросоюзу.

«Обмеження на виробництво добрив тягнуть за собою обмеження на виробництво аміаку, азотної кислоти та технологічного СО2 – усі ці компоненти є критичними, в тому числі в харчовому секторі для охолодження, пакування харчових продуктів, забою, дезінфекції, виробництва газованих напоїв», - пояснили в компанії Grupa Azoty.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: