Російські інформаційні «кроти» на українських ресурсах

РОЗСЛІДУВАННЯ 07.06.2018 Коментарі 0

Enigma - це відкрита українська платформа соціальної журналістики, на якій всі користувачі та автори мають рівні права, незалежно від політичних чи будь-яких інших вподобань. Звісно, якщо не йдеться про погляди, що протирічать Конституції та Кримінальному кодексу України.

При цьому, Enigma є українським проектом, тому не дозволить оприлюднювати на ресурсі ворожу пропаганду і використовувати відкритість проекту для нанесення шкоди громадянам України та суверенітету держави.

Популярність ресурсу серед української аудиторії зростає і через її відкритість починають з'являтися перші спроби інформаційних операцій з боку РФ та окупованих територій. Варто зазначити, що популярність проекту зростає не тільки серед українців, а і серед ворогів, після публікацій щодо діяльності окремих персонажів, якими тепер займаються компетентні структури.

В статті буде розглянуто кілька прикладів таких операцій, які успішно проходять на інших українських сайтах через неуважність адміністрації

Україно - польські відносини

Фейки на україно - польську тематику, яка реалізується по методикам, що вже були описані командою «Інформнапалму» після злому українськими хакерамиВВВ UCAВВВ громадянина БілорусіВВВ Олександра Усовського,ВВВ який за російські гроші відпрацьовував сценарій погіршення стосунків між українцями та поляками

Один з варіантів провокацій описаних Усовським

І аналогічні інформаційні посили бачимо в результаті на українських ресурсах

Фейки спрямовані на розпалювання ворожнечі між українцями і поляками

Автор цього «вкиду» для приховування реальної адреси використовує VPN сервер.

Тотальна ганебна зрада там, де її ще немає

Фото для профілю запозичено з мережі

Знищення довіри до армії та СБУ

"Вадим Бондаренко" також не є реальною особою і використовує VPN

Активно та розумно російські боти поширюють фейки через групи в соцмережах з відкритою "стіною" та великою кількістю підписників. Зокрема, російські боти просували інформацію про "радіоактивний будинок", в існування якого повірили львів'яни (насамперед підписники відомої в Західному регіоні України Фейсбук-спільноти Varta1 - Варта1 ГО"Варта1" - ред. ІА "ЗІФ")

ПостВ https://www.facebook.com/groups/govarta1/permalink/747127628814188, його копію ви зможете знайти на сайтіВ http://archive.is

Також, на сторінці групи Varta1 - Варта1 ГО"Варта1" через вказаний фейковий аккаунт було розміщено матеріал під назвою "Чому Крим не повернеться в Україну, або подорож на окуповану територію", в якому переконували львівян про неможливість повернення Криму. І як чудово живеться на півострові. Не забули російські боти додати улюблений меседж кремлівської пропаганди - "необхідно трішки почекати і все налагодиться для кримчан".

ПостВ https://www.facebook.com/groups/govarta1/permalink/567839093409710, його копію ви зможете знайти на сайтіВ http://archive.is

Крім того, учасників групи Varta1 - Варта1 ГО "Варта1" переконували, що Америка це зло!

Саме так подали інформацію про смерть 23-річної дівчини в зоні проведення АТО. У підсумку вийшли на те, що "не росіяни які вбили медика, а саме американці!".

Посилання на допис в групі https://www.facebook.com/groups/govarta1/permalink/836725149854435, його архівну копію ви зможете знайти на сайтіВ http://archive.is

На щастя далеко не всі львів'яни "заковтнули" запропоновану Кремлем інформацію!

Багато людей залишали логічні і розумні коментарі під вказаними вище дописами, однак адміністрація спільнот не зважала на думку користувачів.

В свою чергу варто зазначити, що великий потік інформації вочевидь не дає змогу адміністраторам спільнот таких як Varta1 - Варта1 ГО "Варта1" виявляти усі фейки і блокувати деструктивний контент. Керівники таких груп здебільшого працюють на волонтерських засадах. Саме тому українцям варто замислитись про створення дієвих механізмів виявлення дезінформуючих матеріалів і реагування на такі інциденти.

Переконування в тому, що тільки з Росією може існувати українська промисловість

Автором знову ж таки виступає один з фейкових акаунтів під VPN сервером.

Маніпуляції стосовно збитого росіянами боїнгу MH17

Здавалося, що може об’єднувати кількох нібито абсолютно незалежних авторів та журналістів ? Відповідь дуже проста, це місце роботи: в так званому міністерстві пропаганди "ЛНР"!

Найбільш близьким до реального профілю була сторінка "Михайлини Дворецької", яка не лише дописує українською мовою. Вона ще й доволі активно займається "журналістикою" на інших інтернет-ресурсах, на яких на жаль не помічають приховані підтексти такої "творчості":

Профілі в мережі Facebook, які в минулому були "підв’язані" до електронної пошти цих фейкових аккаунтів вже доволі давно заблоковані.

Але створена "віртуальне минуле" дозволяє "Михайлині" під цим самим нікнеймом відкрито публікувати "откровення з України" вже на російських пропагандистських ресурсах:

І цими дописами "Михайлина" викликає захоплення в росіян, які підтримують війну Росії проти України та окупацію Росією нашої території.

Як бачимо, ворог активно використовує можливості поширення фейкових новин та донесення деструктивної інформації населенню через всі доступні канали зв’язку. Веде серйозну аналітичну роботу та маскується під незалежних журналістів та блогерів. Уважність та інформаційна гігієна адміністрацій сайтів і груп в соціальних мережах допоможе захистити українських користувачів від впливу російської пропаганди.

Від імені ІА "Західний інформаційний фронт" хочемо додати: той факт, що профілі "Михайлин", "Владислав" та "Вадимів" вже заблоковано, аж ніяк не свідчить про те, що російська інформаційна гідра припинила власну діяльність. Абсолютно впевнені, що на місце цих "журналістів-блогерів" із "Міністерства пропаганди ЛНР", які поширювали "зраду" та відверту "дезінформацію", вже прийшли інші "Наталі", "Оленки" та "Степани", які в українських групах соціальних мереж вже активно працюютьВВВ  в інтересах Росії та терористичних квазіутворень на сході України.

Саме тому закликаємо всіх користувачів подібних груп до критичного мислення та тверезої оцінки інформації, якою вас "годують". В наших публікаціях автори вже неодноразово піднімали питання використання російською пропагандою паталогічної схильності до "бездумних перепостів" та поширення "тотальної зради" серед українського сегменту соціальних мереж, окремих інтернет ресурсів, сервісів блогів тощо.

Якщо Вам видається підозрілою та чи інша публікація, ви припускаєте, що за опублікованим в соціальній мережі чи на інформаційному порталі контентом «стирчать» російські вуха, запрошуємо до направлення подібного роду матеріалів (скріни, посилання) на редакційну адресу ІА «Західний інформаційний фронт» -ВВВ  [email protected].

Експерти та аналітики, які долучились до діяльності нашого проекту проведуть фахову оцінку цих матеріалів. А результати розслідування (при бажанні із посиланням на особу, що повідомила про факт інформаційної операції) ВВВ будуть опубліковані на нашому порталі. Також ІА «Західний інформаційний фронт» готовий приймати до публікації готові авторські матеріали на вказану тематику (звичайно ж після перевірки викладених фактів редакцією).

ІА "Західний інформаційний фронт"
на основі матеріалів першоджерела enigma.club

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: