Російське втручання в українські вибори: загрози та методи протидії
7 лютого в інформаційному агентстві «Guildhall» відбулась панельна дискусія «Російське втручання в українські вибори: загрози та методи протидії». У заході взяли участь Олександр Данилюк – керівник Центру оборонних реформ, Євген Магда – директор Інституту світової політики, Юрій Кміть – шеф-редактор ІА «Західний інформаційний фронт» та Любов Цибульська – Український кризовий медіа центр, заступник директора Групи з аналізу гібридних загроз.
Учасники дискутували про загрози втручання Кремля в українські вибори та наслідки такого втручання, було проаналізовано міжнародний досвід російських спеціальних операцій в ході виборчих кампаній та запропоновано методи протидії їм.
«Україна має транслювати у світ свій досвід протистояння гібридним загрозам. Захід може вчитися від нас та разом з нами, як в режимі реального часу можна протистояти гібридній війні», - зазначив Євген Магда.
Олександр Данилюк – керівник Центру оборонних реформ – нагадав, що Росія виділа 350 млн доларів на дестабілізацію України у виборчий період.
«Заборона громадянам Російської Федерації бути офіційними спостерігачами на виборах президента України, народних депутатів України та місцевих виборах – це добре, але Росія має розгалужену систему агентів в інших країнах. Ми не застраховані від того, що в України приїдуть спостерігачі ОБСЄ від третіх країн, які будуть працювати в інтересах Росії», - наголосив Юрій Кміть шеф-редактор ІА «Західний інформаційний фронт»
Любов Цибульська, заступник директора Групи з аналізу гібридних загроз, наголосила, що в демократичному суспільстві не можна встановити вертикальну модель підпорядкування за методом Луб’янки, але демократичне суспільство більш еластичне та спроможне тиснути на державу і виявляти загрози.
Учасники дискусії підкреслили, що влада та громадський сектор мають докласти максимум зусиль, щоб запобігти фальсифікаціям, а вибори мають бути визнані міжнародними спостерігачами.
Експерти рекомендували утворення коаліції дослідників гібридних загроз та опрацювання законодавчих змін для протидії в умовах війни нового покоління.
Зокрема шеф-редактор ІА «Західний інформаційний фронт» Юрій Кміть виступив із пропозицією об’єднання зусиль інститутів громадянського суспільства.
Відповідаючи на питання журналістів, доповідачі зазначили, що громадянське суспільство має докласти максимум зусиль для того, аби цього року в Україні не було обрано гібридного президента та парламенту.
Більш детально із виступами експертів та відповідями на запитання можна ознайомитись у нижчеподаному відеорепортажі
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар