Режим лукашенка закриває небо для безпілотників
Із 4 червня цього року в Білорусі набрав чинності наказ, що робить жорсткішим користування дронами. Для запуску в Білорусі безпілотного літального апарату необхідно стати на облік у департаменті цивільної авіації, пройти навчання, укласти договір із Белаеронавігацією та подавати заявки на використання повітряного простору.
У випадку, якщо власник дрона захоче зняти відео чи сфотографувати на камеру, встановлену на БПЛА, доведеться запитувати дозвіл у генштабу.
Згідно з інформацією, до поточного моменту навчання пройшли менше, ніж 10% власників дронів. Тож іншим 90 відсоткам із 4 червня запускати БПЛА заборонено.
Із тієї ж дати начальник управління радіоелектронної боротьби збройних сил Білорусі ігор данильчик повідомив, що у країні створено підрозділ радіоелектронної боротьби. Зараз нову техніку передають силам спецоперацій (ССО).
Перед підрозділом ставлять різноманітні та широкі завдання:
- боротьба з безпілотниками
- забезпечення електронного захисту
- проведення заходів комплексного технічного контролю на об'єктах ССО.
Також міністерство оборони білорусі планує закупити БПЛА на понад $1 млн.
Тендер на придбання безпілотників з'явився 2 червня 2023 року на сайті держзакупівель.
Планують придбати БПЛА двох видів – Supercam 350 (2 комплекти) та Supercam 150 (1 комплект). На ці апарати відомство планує витратити понад 3,1 млн рублів (понад 37,1 млн грн).
Пунктом їх постачання в Білорусі позначено центр підготовки та застосування безпілотних авіаційних комплексів у місті Береза Брестської області.
Безпілотники Supercam – розвідувальні дрони, що виробляють в російському Іжевську. Перевага таких безпілотників полягає в тому, що вони відносно дешеві та мають достатню дальність. Також їх росія використовує у війні з Україною.
Фото – defence-ua.com
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар