Реакція ЄС на події у Грузії недостатня, - Науседа

НОВИНИ 18.12.2024 Коментарі 0

Президент Литви Ґітанас Науседа сподівається на досягнення угоди на рівні Європейського Союзу щодо жорсткішої реакції на події у Грузії. Про це йтиметься під час майбутньої зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі цього тижня.

«Я хочу, щоб у нас була єдина європейська позиція щодо цього питання. На жаль, поки що такої позиції немає… Сподіваюся, що ми зможемо знову обговорити цю тему на засіданні Європейської ради в Брюсселі. Сподіваюся, що ми зробимо рішучіший крок, ніж просто висловимо стурбованість ситуацією в Грузії… Цього явно недостатньо», - наводить LRT слова литовського лідера з інтерв'ю BNS, яке він давав у вівторок, 17 грудня, у Таллінні.

Як повідомляв ЗІФ, президенти Литви, Латвії та Естонії 6 грудня обговорили можливості спільного візиту до Грузії наприкінці грудня цього року. Цей план вони узгоджують із президентом Польщі Анджеєм Дудою. Проте конкретного рішення щодо візиту лідерів країн наразі немає. Тоді президент Литви зауважив, що під час тристоронньої розмови лідери країн обговорили заворушення у Тбілісі і змінений європейський курс Грузії. За його словами, ситуація у Грузії кардинально відрізняється від тієї, що була у 2008 році, коли рф розпочала вторгнення в країну та окупувала її територію. Бо тоді «грузинське суспільство в унісон виступило проти окупанта й агресора, цього разу ми бачимо, що картвели розділені на дві частини», – сказав литовський лідер.

Литва й інші країни Балтії вже запровадили санкції проти грузинських політиків і чиновників, причетних до силового придушення протестів, і наполягають на вжитті аналогічних заходів на загальноєвропейському рівні, нагадує LRT.

Після 28 листопада, коли грузинський уряд оголосив про зупинення переговорів про вступ до ЄС до 2028 року, протестувальники щодня виходять до парламенту. Партія «Грузинська мрія» заявила про перемогу на парламентських виборах 26 жовтня. Опозиція заявила про сфальшовані результати. Чинна президентка Грузії Саломе Зурабішвілі оголосила новообраний парламент та уряд нелегітимними та пообіцяла залишатися на своїй посаді до проведення нових виборів.

Також читайте: У Грузії – два президенти

Наразі перед урядами європейських країн постала дилема: як реагувати на ситуацію у Сакартвело. До 29 грудня – дня інавгурації нового «президента»-футболіста Михаїла Кавелашвілі – залишилося не так багато часу. До яких дій вдасться проросійська вертикаль грузинської влади – запитання відкрите.

Президент Литви, до слова, не відповів чітко на запитання про те, кого у цій ситуації вважати президентом Грузії – Зурабішвілі чи Кавелашвілі. Лише зазначив, що країна рухається у напрямку, протилежному демократичним стандартам.

«Я не готовий зараз дати однозначну відповідь, оскільки дані про вибори вкрай суперечливі, і важко визначити, хто справді переміг. Але цілком очевидно, що Грузія розділилася на дві частини. Найгірше те, що країна не лише своєю риторикою, а й діями явно віддаляється від Євросоюзу», - заявив Ґітанас Науседа.

За його словами, молодь Грузії бачить своє майбутнє в ЄС та не прийме теперішній курс проросійського уряду.

«Вони мають повне право на протест, тому що «Грузинська мрія» вкрала їхню мрію», - наголосив глава Литви.

Також читайте: Європарламент закликав провести у Грузії повторні вибори. Результати попередніх не визнано

Фото – Саломе Зурабішвілі та Ґітанас Науседа під час офіційного візиту президентки Грузії до Литви. Квітень 2023 року / ELTA  / Dainius Labutis / delfi.lt

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: