Після оголошення про надання Україні «вундерваффе» у Київ прибув міністр оборони Німеччини
У вівторок вранці, 14 січня, до столиці України прибув очільник міністерства оборони ФРН Борис Пісторіус. Мета візиту – переговори з керівництвом України про подальшу військову підтримку у протистоянні з росією.
«Для мене важливо показати цією поїздкою, що ми продовжуємо активно підтримувати Україну. Це сигнал про те, що Німеччина як найбільша країна НАТО в Європі стоїть на боці України. Не одна, а разом із п'ятіркою країн і багатьма іншими союзниками», - цитує німецького гостя DW із посиланням на інтерв'ю агенції dpa.
Перед поїздкою в Україну Борис Пісторіус увечері понеділка провів переговори у Варшаві з колегами з Польщі, Франції, Італії та Великобританії щодо подальшої допомоги Києву. Німеччина планує зі своїми європейськими партнерами нарощувати зусилля для зміцнення оборонної промисловості України.
«Якщо будуть гроші, якщо будуть потужності для виробництва озброєнь, то Україна сама найшвидше зможе постачати свої війська матеріалами і зброєю», - заявив очільник німецького оборонного відомства у Варшаві.
Консультації європейських міністрів оборони п’яти країн відбулися після перемоги Дональда Трампа на виборах президента США з метою зміцнення європейської безпеки й обороноздатності.
Як нагадує DW, перед інавгурацією Дональда Трампа 20 січня залишається незрозумілим, що буде далі із західною підтримкою України. Трамп неодноразово говорив про прагнення провести переговори з президентом росії путіним для якнайшвидшого завершення війни в Україні, але європейські союзники не обізнані про його конкретні плани. В Україні побоюються, що Трамп може суттєво скоротити допомогу США, що призведе до поразки Києва у війні.
Нема монолітної позиції з цього питання і в самій Німеччині, яка є найбільшим у Європі постачальником озброєнь для України. Після розпаду урядової коаліції наприкінці 2024 року, країна залишилася без затвердженого бюджету та готується до виборів нового складу Бундестагу.
На цьому тлі, за інформацією видання Der Spiegel, минулого тижня в німецькому уряді відбулася суперечка на тему постачанням зброї в Україну на суму 3 мільярди євро. Борис Пісторіус і міністерка закордонних справ Анналена Бербок підтримують збільшення постачань, на відміну від поки що чинного канцлера Олафа Шольца.
Також у понеділок стало відомо про надання Україні нової надсучасної самохідної артилерійської установки RCH 155.
За попередніми даними, Україна першою із країн може отримати 54 таких САУ, здатних вести вогонь на дальність пнад 50 кілометрів.
До слова, поява в Україні німецьких САУ роздратувала кремль. З цього приводу представниця міністерства закордонних справ рф маша захарова спробувала змістити увагу й акценти від надання новітнього озброєння й агресивних дій росії. Пропагандистка заявила, що Берліну краще би було допомгти США гасити масштабні пожежі, а не розпалювати.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар