Організатор схеми з надання липової інвалідності в Одесі отримав перший судовий вирок
Два місяці перебування під вартою із можливістю вийти під заставу 10 мільйонів гривень – такий вердикт Київського районного суду Одеси для організатора схеми надання фіктивної інвалідності військовозобов’язаним в одеському обласному МСЕК.
Державне бюро розслідувань 28 жовтня затримало лікаря Одеської обласної клінічної лікарні. Чоловік залучив 12 колег різних закладів міста та посадових осіб Одеського обласного Центру медико-соціальної експертизи.
Як повідомляв ЗІФ, уже встановлено особи 42-ох військовозобов’язаних, які скористалась цією схемою. Інших встановлюють. ДБР провело 28 обшуків за місцем роботи та проживання фігурантів. Вилучено медичну документацію, понад 80 тисяч доларів США готівкою і три автомобілі преміум-класу.
Також під час обшуку в МСЕК виявили та затримали двох військовослужбовців, які перебували в розшуку за фактом самовільного залишення військової частини та п’ятьох «клієнтів» призовного віку, які перебували в розшуку за фактом ухилення від військової служби та намагались оформити фіктивну інвалідність.
За даними ДБР, лікарі вигадували здоровим чоловікам діагнози та виготовляли необхідну медичну документацію на підтвердження «історії хвороби», навіть, робили знімки МРТ. Опісля військовозобов’язані з готовими «документами» йшли до МСЕК, де їх зустрічали «підготовлені» члени комісії для оформлення групи інвалідності.
Вартість послуг складала від 6-ти до 12 тисяч доларів США – залежно від складності діагнозу та необхідної групи інвалідності.
Лікареві-організатору повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою (ч. 3 ст. 368 КК України). Питання щодо повідомлення про підозри іншим учасникам схеми наразі вирішують.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 10 років.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар