Операція «Агасфер»: як російські спецслужби перетворюють Білорусь на кримінальний хаб Східної Європи

РОЗСЛІДУВАННЯ 11.07.2023 Коментарі 0

Тотальну підконтрольність білоруського КДБ російським спецслужбам можна оцінити на прикладі використання білоруських спецслужб росіянами в операціях, що знищують репутацію Білорусі як «незалежної держави, здатної контролювати свою територію». Білоруські спецслужби вже фактично перетворені на регіональні відділи ФСБ, що реалізують кремлівські задуми проти сусідів. Операції з переправи сирійських біженців до Європи, а також знищення демократичного руху в Білорусі, є частиною гібридної агресії Росії проти західного світу, ключову роль у яких відіграє особисто Олександр Лукашенко та його російські куратори.

Операція «Агасфер» має на меті дискредитацію не тільки лідерів білоруського демократичного руху, а і БЧБ-спільноти як такої. Адже під прикриттям «жертв» рашистського режиму Лукашенка білоруські спецпризначенці почали висилати за кордон кримінальних злочинців.

Таким чином, згідно із задумом, кримінальна природа цих корисних ідіотів Лукашенка повинна була призвести до сплеску білоруської злочинності. Кримінальні скандали з білорусами, які отримують гуманітарні візи, повинні зруйнувати репутацію білоруського демократичного руху на Заході та виправдати жорстокі дії білоруських силовиків. Мовляв, останні стали у 2020 році на шляху «кримінального бунту», а не політичного протесту білорусів. Таким чином, Лукашенко намагався створити підвалини та підсунути своїм лобістам на Заході базу аргументів на своє виправдання.

У той же час російські спецпризначенці бачили в масовій еміграції білорусів з батьківщини свої інтереси. Адже перевірити причетність такої маси людей до протестів та ступінь загрози їхньому життю і свободі в РБ фактично неможливо, що створювало гарні можливості для інфільтрації своєї агентури у країни ЄС.

У цьому варіанті жорстокість і міцність тиску Лукашенка на демократичний рух у Білорусі – лише частина більш глобального задуму, в якому залишки білоруської державності, як і Лукашенко зі своїми поплічниками, є лише інструментом для вирішення завдань російських спецслужб.

Війна в Україні створила нову безпекову реальність у регіоні, а також визначила іншу мету та завдання для російсько-білоруської агентурної мережі – дискредитація України. Що значно спростило роботу спецслужб з виявлення корисних ідіотів та агентурної мережі рашистів за кордоном. Адже в ході війни розпочалося перекроювання політичного ландшафту білоруської опозиції, створилися умови для появи нових політичних суб’єктів, білоруської міфології і героїки. Все це мало радикальний вплив і на перші плани операції, створивши нових лідерів.

Поява Полку Кастуся Калиновського стала значним фактором у білоруському демократичному русі, що сьогодні руйнує систему рашистського впливу на білоруський демократичний рух.

Сьогодні у складі сформованого в Україні Полку ім. Кастуся Калиновського, а також в інших військових підрозділах ЗС України, воюють приблизно 2 000 білоруських добровольців, які після перемоги України планують звільняти свою батьківщину від рашистського режиму Лукашенка та будувати свою Вільну Демократичну Білорусь в єдиній європейській родині.

Долучення до складу Полку підрозділу «Білоруських кіберпартизанів» і створення системи перевірки рекрутів дозволило викрити систематичні спроби КДБ РБ проникнення до складу Полку ім. Кастуся Калиновського. Передовсім осіб, які мають на території РБ незакриті кримінальні провадження за вчинені звичайні кримінальні злочини. Кримінальні провадження стосовно таких «добровольців» за сприяння білоруських правоохоронних органів закривають, і їх у подальшому направляють за кордон для зголошення до білоруського мобілізаційного центру. Однак, не зважаючи на їх «відсів» «Білоруськими кіберпартизанами» як «неблагонадійних», вказані кримінальні елементи залишаються проживати в Польщі чи виїжджають до інших країн Європи. Разом із тим вони активно демонструють свою «опозиційність» до лукашенківського режиму задля виконання інших завдань своїх кураторів з КДБ.

У той же час, згідно зі здобутою інформацією, злочинців з числа громадян Білорусі, які засуджені за крадіжки, розбійні напади, корумповані працівники правоохоронних органів, тощо дочасно звільнені з невідомих причин від відбуття покарання у пенітенціарних закладах на території Білорусі. Білоруські спецслужби їх цілеспрямовано «маршрутизують» на проживання до європейських країн.

Як приклад, наведемо лише декілька білоруських злочинців, які перетинали білоруський кордон у супроводі співробітників білоруських правоохоронних органів або пенітенціарної служби.

5 червня 2022 року громадянин РБ Сергій Терен, 1974 р. н., подав заявку на вступ до Полку ім. Кастуся Калиновського до Білоруського мобілізаційного центру у Варшаві. В результаті його перевірки «Білоруськими кіберпартизанами» з’ясувалося, що С. Терен у квітні 2002 року та березні 2008 року брав участь у вчиненні крадіжок у складі організованої злочинної групи і був затриманий КДБ РБ. Згідно з матеріалами справи, С. Терену замінили запобіжний засіб у вигляді арешту на підписку про невиїзд до набуття чинності судового рішення. В подальшому С. Терен у складі інших білоруських злочинців виїхав на територію України, а звідти – до Польщі на підставі отриманої польської візи з терміном дії від 11.06.2022 року до 31.05.2023 року.

 Максим Ткачев, 1981 р. н., у 2003 році засуджений судом   центрального   району Гомеля за вбивство до 20 років   позбавлення волі. До   завершення терміну ув’язнення його   звільнили. 04.02.2022 року   отримав польську візу з терміном   дії до 27.03.2023 року та у складі   інших білоруських злочинців виїхав на територію Польщі. В подальшому   отримав дозвіл на проживання в Польщі до 16.11.2024 року у зв’язку зі   зверненням за міжнародним захистом.

Дмитро Барабанов, 1980 р. н., подав заявку на вступ до Полку ім. Кастуся Калиновського до Білоруського мобілізаційного центру у Варшаві. В результаті його перевірки «Білоруськими кіберпартизанами» встановлено, що Д. Барабанова у серпні 2005 року правоохоронні органи РБ затримали за розповсюдження психотропних речовин. Його засудили до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 19.07.2021 року у складі інших білоруських злочинців виїхав на територію Польщі.

Євгеній Подгорний, 1986 р. н., подав заявку на вступ до Полку ім.   Кастуся Калиновського до Білоруського мобілізаційного центру у   Варшаві. В результаті його перевірки «Білоруськими кіберпартизанами»   встановлено, що Є. Подгорного у квітні 2013 року затримали   правоохоронці РБ за вчинення розбійного нападу. Засуджений до 8-ми   років позбавлення волі. 07.04.2021 року у складі інших білоруських   злочинців виїхав на територію Польщі. Отримав польську візу з терміном   дії від 20.10.2021 року до 19.10.2022 року. Наразі перебуває у таборі   біженців у Німеччині.

Вищевказані білоруські кримінальні елементи, організовано виїжджали з території Білорусі на службових автомобілях білоруських правоохоронців і перетинали білоруський кордон у супроводі таких співробітників білоруських спецслужб.

Владімір Петренчук, 1974 р. н., військовослужбовець в/ч 01549, працівник КДБ РБ (служби безпеки президента РБ), забезпечував супровід з вивезення білоруських кримінальних елементів з території РБ до країн Євросоюзу, використовуючи службовий автомобіль.

Артур Карпенко, 1981 р. н., працівник управління департаменту   виконання покарань МВС РБ по Мінську і Мінській області. Забезпечував   супровід з вивезення білоруських кримінальних елементів з території РБ   до країн Євросоюзу, використовуючи службовий автомобіль.

Владімір Парфьонов, 1975 р. н., працівник ДАІ МВС РБ. Забезпечував супровід з вивезення білоруських кримінальних елементів з території РБ до країн Євросоюзу, використовуючи службовий автомобіль.

За результатами контактів «Білоруських кіберпартизанів» із представниками білоруської діаспори в Польщі та Німеччині з’ясовано, що вказані злочинні елементи з числа громадян РБ після прибуття до європейських країн намагаються легалізуватися через процедуру отримання міжнародного захисту для осіб, яких переслідують у їхніх країнах за «політичними мотивами». Також вони намагаються стати активістами закордонних опозиційних білоруських організацій. Вказані злочинні елементи активно беруть участь у громадських заходах білоруської опозиції, агресивно поводяться, у зв’язку з чим білоруська громадськість намагається від них дистанціюватися, щоб уникнути дискредитації.

Таким чином, діяльність білоруських спецслужб є частиною спільної з РФ спецоперації, спрямованої на створення умов для подальшої дестабілізації внутрішньополітичної ситуації у країнах Євросоюзу, дискредитації білоруського демократичного руху та Полку Калиновського. Найбільш чутливою загрозою є спроба «підмінити» представників демократичного руху кримінальними елементами, що дискредитує демократичний рух і може визвати підвищення соціально-політичної напруги у країнах, які піддаються гібридній агресії з боку Союзної держави.

Вищевказані дії диктаторських режимів Союзної держави мають отримати адекватну реакцію України та Євросоюзу через посилення міжнародного санкційного тиску на росію і Білорусь, а також повернення кримінальних елементів до Білорусі.

Real Donbass

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: