Небезпечне для Молдови повернення Дмитра Козака
Президент Росії призначив Дмитра Козака своїм спеціальним представником з розвитку торгово-економічних відносин з Молдовою. Одночасно визнані такими, що втратили чинність, укази Путіна і Медведєва, якими Дмитро Рогозін був призначений спецпредставником з Придністров'я.
З одного боку, офіційний Кишинів повинен святкувати перемогу, адже в Кремлі призначений чиновник, який має сприяти розвитку російсько-молдовських відносин. З іншого - ним став Дмитро Козак, який 15 років тому пропонував відомий меморандум про врегулювання придністровського конфлікту, що передбачав федералізацію Молдови.
Уродженець Кіровоградської області УРСР із жовтня 2008 року є заступником голови уряду Російської Федерації. Небезпідставно вважається однією із ключових фігур у команді В.Путіна. В 2004 році очолював передвиборчий штаб В. Путіна. В подальшому займався питаннями адміністративної реформи, реформи місцевого самоврядування та перерозподілу повноважень між центром та регіонами РФ, на законодавчому рівні. Цікавим нюансом біографії вважають той факт, що в 1976-1978 роках уродженець УРСР Козак Д.М. проходив службу в спецназі Головного розвідувального управління Генштабу СРСР. В контексті призначення на вказану вище посаду «спеціального представника», наголосимо, що в листопаді Козак Д.М. намагався проявити себе і на зовнішньополітичній арені. Тоді запропонований ним варіант врегулювання конфлікту та об’єднання Молдови й Придністров’я у єдине федеральне утворення був прийнятий як тодішнім урядом ПМР, так і тодішнім президентом РМ Володимиром Вороніним. Але на щастя для Молдови завдяки тиску Заходу Володимиру Вороніну довелось відмовитись від реалізації російського сценарію, нав’язаного Козаком Д.М. З 23.03.2014 Козак Д.М. в уряді РФ куратор з питань тимчасового окупованої АР Крим та Севастополя. Як особа, яка прямо причетна до дій Кремля щодо анексії Криму Козак Д.М. із квітня 2014 року знаходиться в санкційному списку США та Європейського Союзу. З липня 2015 року голова Урядової комісії з питань соціально-економічного розвитку АРК та міста Севастополь. Фігурант бази «Миротворець». Слід зауважити, що впродовж останніх років Козак Д.М. розглядається як один із кандидатів-правонаступників (хоча й не основний) російського очільника Володимира Путіна. |
Козак |
Думаю, що не випадково Козак повертається на молдовський напрямок роботи не тільки напередодні парламентських виборів, а й під час помітного охолодження відносин між Кишиневом і Брюсселем, що було викликано скасуванням результатів голосування на виборах прімера столиці Молдови.
У Росії продовжують вважати пострадянський простір своєю вотчиною і оперативно реагують на політичні зміни. Формальний привід говорити про неприйняття Козака в уряду Філіпа на сьогодні немає.
Очевидно, що після зустрічі Дональда Трампа і Володимира Путіна в Гельсінкі у російського президента з'явилося відчуття, що він домінує в світовій політиці, оскільки з вуст Дональда Трампа не прозвучало застережливого окрику. Констатація незаконного перебування російських військ в Грузії, Молдові та Україні відзначена в заяві саміту НАТО, але цим в Кремлі можуть знехтувати. Гра варта свічок і з тієї причини, що нейтральна Молдова тісно примикає до південного флангу НАТО і дозволяє активізувати вплив, як мінімум, на Румунію.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар