Не ходіть, українці, на російські телеграм-канали читати побрехеньки (СПИСОК)
Російська пропаганда не просто небезпечна та цинічна, але й дуже підступна – вона не лише бреше, маніпулює і тонко зміщує фокус уваги, але й свої інформаційні ресурси видає за незалежні.
На цьому наголошують фахівці українських інституцій у своїй спільній заяві, що стосується в даному випадку телеграм-каналів. Ця соцмережа останнім часом набула популярності серед населення і медіа. У цьому інформаційному казані підконтрольні кремлю ресурси сіють «зраду» та розхитують українське суспільство. За допомогою такого прийому росія намагається забезпечити собі перемогу не лише в інформаційній площині, але й на полі бою.
«В умовах, коли Україна успішно протистоїть російському нападу, вкрай актуальним є питання інформаційної безпеки. Адже не маючи можливості перемогти на полі бою, ворог намагається посіяти «зраду» та розхитати українське суспільство. Зокрема, на це працює низка нібито незалежних телеграм-каналів, роботу яких насправді координує кремль», - йдеться у спільній заяві українських відомств, яку поширила Служба безпеки України.
Серед телеграм-каналів «Легитимный», «Сплетница», «Картель», «Резидент», «Наблюдатель», «MediaPost», «Женщина с косой» та інші. Цей список можна вважати нескінченим, адже на росії не втомлюються «клепати» нові брехливі інформресурси.
Фахівці закликають українців не послуговуватися цими каналами, як джерелами інформації, адже «їх роботу фінансує і координує росія».
«У жодному разі не довіряйте їм, оскільки такі майданчики поширюють фейки та маніпуляції і є частиною інформаційної війни проти України», - сказано в заяві.
У тексті заяви також є засторога до власників і редакторів українських видань не спокушуватися на вигоду та, відповідно, не рекламувати ці телеграм-канали в українських пабліках. Підтримка таких ресурсів є сприянням ворогу та матиме відповідні наслідки юридичного характеру.
Заяву поширили такі відомства:
Центр протидії дезінформації при РНБО
Міністерство культури та інформаційної політики
Міністерство цифрової трансформації
Головне Управління розвідки Міноборони
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар