На росії перекривають Signal
На росії блокують захищений месенджер Signal для обмеження комунікації вороже налаштованих до путінського режиму людей.
Про це йдеться у розвідувальному огляді міністерства оборони Британії про російсько-українську війну в понеділок, пише "Європейська правда".
9 серпня 2024 року російські засоби масової пропаганди повідомили, що російський федеральний регулятор у сфері телекомунікацій "роскомнадзор" заблокував додаток з обміну зашифрованими повідомленнями Signal для використання на території країни.
Офіційним обґрунтуванням цього є "запобігання використанню месенджера в екстремістських або терористичних цілях".
Деякі коментатори припускають, що заборона спрямована запобігти поширенню інформації про український наступ у Курській області. Але у міноборони Британії таку версію називають малоймовірною.
Signal використовують багато незалежних російських журналістів та опозиційних активістів, щоб уникнути всеохоплюючої системи електронного моніторингу російського уряду, зокрема, системи оперативно-розшукових заходів ФСБ.
У цьому контексті у кремлі, ймовірно, хочуть посилити контроль та обмежувати комунікації приватних осіб, вороже налаштованих до режиму.
Також режим путіна забороняє незалежні медіаорганізації, припиняє роботу YouTube і сервісу обміну повідомленнями WhatsApp, тобто реалізує заходи, спрямовані на посилення державного контролю над доступом до ЗМІ та інформації.
9 серпня агенція Reuters повідомило про сотні користувачів Signal, які скаржилися на збої в роботі додатку. Як ідеться у тексті, на росії приблизно мільйон користувачів сервісом для шифрування повідомлень і розмов.
"Сайти моніторингу інтернет-послуг показали понад 1 500 скарг на Signal, в основному від користувачів із Москви та Санкт-Петербурга. Однак користувачі повідомили, що він працював нормально, якщо отримати доступ через VPN або використовувати його у вбудованому режимі обходу цензури", - йдеться у тексті.
"Це свідчить саме про блокування месенджера в росії, а не про технічну проблему з боку Signal", - сказав Reuters автор Telegram-каналу "ЗаТелеком" Михайло Клімарєв.
Ілюстрація – REUTERS/Dado Ruvic
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар