Міністерство культури нарешті затвердило історико-архітектурний опорний план Львова

НОВИНИ 24.01.2024 Коментарі 0

Міністерство культури та інформаційної політики України 22 січня 2024 року підписало наказ про затвердження історико-архітектурного опорного плану Львова. Відтак Львів отримав важливий стратегічний документ для збереження нерухомої культурної та історичної спадщини.

Про це повідомила пресслужба міської ради Львова.

Історико-архітектурний опорний план – це базовий документ містобудівної документації. Він призначений зокрема для опрацювання генерального та детального планів. Документ містить інформацію про окремі споруди та інші об'єкти культурної та архітектурної спадщини. На ньому позначено пам'ятки архітектури, історичну забудову, значні історичні містобудівні об'єкти, пам'ятки історії, елементи ландшафту тощо. Разом з історико-містобудівним планом він є основним документом Генерального плану міста.

«Відтепер будь-яке будівництво, реконструкція чи реставрація у межах історичного ареалу також вимагатимуть низки додаткових погоджень проєктної документації у ще однієї інстанції – Мінкульту. Отримати дозвіл на будівельні роботи стане складніше», - розповіла керуюча справами виконавчого комітету Наталія Алєксєєва.

Процес погодження всієї науково-проєктної документації був досить тривалим. Львів відправив документ на погодження до Міністерства культури ще наприкінці 2021 року.

«Окрім бюрократичних моментів, у 2022 році відбулися законодавчі зміни щодо вимог оформлення опорних планів. Усе це ще більше затримало і до того непростий процес погодження. Втім, нелегкий шлях таки вдалося подолати і після багаторічних очікувань Львів таки має історико-архітектурний опорний план», - пояснюють у департаменті містобудування Львівської міськради.

Тепер, погоджений згідно з усіма вимогами чинного законодавства, весь опорний план буде завантажено в електронну будівельну систему. Зазначимо, що в частині місцевих пам'яток він був завантажений ще торік.

Ось як цю подію прокоментувала у ФБ громадська активістка Ірина Юзик:

Я вже була втратила всю надію. Пам'яткоохоронні активісти чекали на це років 10.

(Upd. - як вірно зазначила мені товаришка у коментарях, ми не просто чекали, а боролись. Були періоди, що "вигризали" - ходили по комісіях, прокуратурах, депутатах, писали тонни звернень тощо).

Нарешті Історико-архітектурний опорний план Львова затверджено Міністерством культури.

Так, ми ще не бачили остаточного документу. Так, він може бути не досконалим.

Але! Це чіткі правила забудови, це затверджені охоронні межі пам'яток, це необхідність отримання погоджень у Мінкульті. Ну я на нього сподіваюся.

Принаймні припиниться ганебна практика отих клаптикових ДПТ – детальних планів території – які дозволяли збудуватися де завгодно, впритул до пам'ятки і так далі.

Фото – Львів / Юрій Сколоздра

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: