МЗС викликає посла України в Республіці Білорусь - для консультацій

НОВИНИ 19.04.2023 Коментарі 0

МЗС України ухвалило рішення викликати посла України в Республіці Білорусь Ігоря Кизима для консультацій. 

Про це йдеться в заяві на сайті міністерства, - пише Центр білоруських комунікацій.

МЗС засуджує проведення Олександром Лукашенком зустрічі 18 квітня в Мінську з Денисом Пушиліним як спробу легітимізації цього представника російської окупаційної адміністрації в Донецьку.

"Зустріч з представником російської окупаційної адміністрації, який переховується від українського слідства за скоєння тяжких злочинів та знаходиться під українськими і міжнародними санкціями, черговим і кричущим недружнім актом з боку Республіки Білорусь, спрямованим на підтримку держави-агресора РФ", - сказано в заяві.

Виклик посла до столиці для консультацій є формою дипломатичної відповіді, яка використовується для демонстрації невдоволення політикою або недружніми діями іноземної держави, при якій акредитований посол. Вперше в історії відносин між двома країнами посла України в Білорусі відкликали для консультацій 17 серпня 2020 року після того, як Мінськ передав Росії затриманих бойовиків ПВК "Вагнера", незважаючи на "всі законні та моральні норми і причини передати їх Україні".

Подаємо текст заяви цілком: 

"Заява МЗС України щодо зустрічі Олександра Лукашенка з представником російської окупаційної адміністрації Денисом Пушиліним

МЗС України засуджує проведення Олександром Лукашенком зустрічі 18 квітня в Мінську з Денисом Пушиліним як спробу легітимізації цього представника російської окупаційної адміністрації в Донецьку.

Вважаємо зустріч з представником російської окупаційної адміністрації, який переховується від українського слідства за скоєння тяжких злочинів та знаходиться під українськими і міжнародними санкціями, черговим і кричущим недружнім актом з боку Республіки Білорусь, спрямованим на підтримку держави-агресора РФ.

У зв’язку з цим МЗС України ухвалило рішення викликати посла України в Республіці Білорусь Ігоря Кизима для консультацій.

Мінськ має утримуватися від подібних деструктивних кроків і припинити підтримку агресивної війни Росії проти України".

(На фото - посол України в Республіці Білорусь Ігор Кизим, автор - Вадим Замировский / TUT.BY).

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: