Лондон може поставити Києву ракети Storm Shadow з дальністю 300 км

НОВИНИ 09.05.2023 Коментарі 0

Лондон може поставити Києву ракети Storm Shadow повітряного базування з дальністю 300 кілометрів, пише Німецька хвиля з посиланням на The Washington Post. Союзники, зокрема США, наразі не заперечують проти постачань.

Міністерство оборони Великобританії розглядає можливість постачання Україні крилатих ракет Storm Shadow повітряного базування, дальність дії яких становить 300 кілометрів, пише Німецька хвиля з посиланням на публікацію від 8 травня американського видання The Washington Post (WP).

Видання посилається на повідомлення про закупівлю, опубліковане 2 травня "Міжнародним фондом для України" (IFU) – майданчиком за участі Великобританії, Нідерландів, Норвегії, Швеції та Данії, через який проводять тендери на закупівлю озброєнь для потреб Києва.

У зазначеному повідомленні міноборони Сполученого Королівства попросило надавати пропозиції щодо озброєнь, здатних наносити удари на дальність до 300 кілометрів. Відповідні пропозиції очікувались протягом трьох днів.

За словами британського чиновника, який відмовився підтвердити тип, час або кількість озброєння, закупівля якого розглядається, остаточного рішення ще не ухвалено. Водночас видання зауважує, що запитувані характеристики та можливості майже повністю відповідають ракетам Storm Shadow.

Крім того, за інформацією WP, в одному з оприлюднених у квітні "таємних документів США", розвідка Сполучених Штатів підтверджувала, що Лондон має намір передати Києву невизначену кількість ракет Storm Shadow разом із британським персоналом для допомоги у націлюванні.

За даними видання, Storm Shadow можуть бути встановлені на українські реактивні літаки радянського виробництва. Дальність їхньої дії дозволяє досягати території Росії.

США раніше послідовно відмовлялися постачати Україні далекобійні озброєння, на кшталт ракет ATACMS для реактивних систем залпового вогню, мотивуючи це саме побоюваннями того, що Україна наноситиме ними удари по території РФ. На думку американців, це може привести до ескалації. Однак проти передачі далекобійних ракет Британією вони не заперечують.

"Кожна країна приймає власні суверенні рішення щодо того, які типи допомоги у сфері безпеки та яке обладнання вони надають", - заявив речник Пентагону Патрік Райдер.

Зі свого боку зазначений британський чиновник зауважив, що Лондон може дозволити собі такі постачання, адже "Росія все одно нас не дуже любить". Він додав, що його країна раніше вже брала на себе ініціативу вперше робити певні кроки раніше за союзників, зокрема навчати українських пілотів. "Ми знаємо, що якщо ми щось даємо, це стає легше і для інших", - зауважив чиновник.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: