Кремль причетний до заворушень у Сербії – видання, що поширило фейк про участь українців у протестах в Сербії публікує кардинально протилежні дані

НОВИНИ 10.07.2020 Коментарі 0

Несподіваний розвиток подій у сербському інформаційному полі: впродовж кількох діб «український слід» у протестах в Сербії перетворився на «руку Кремля», що дестабілізує ситуацію у балканській країні.

Вуличні протести у Сербії, заворушення біля будівлі парламенту в Белграді, фото:www.dw.com


У першій декаді липня 2020 року Кремлем була проведена масована дискредитуюча атака проти України в європейському медіапросторі.

Базисом інформаційної атаки проти України з боку проросійських сил у Сербії експерти вважають публікацію у сербському виданні Alo матеріалу із відверто провокаційним заголовком «Найманці із України знищили Белград! Нові одкровення про руйнівні протести демонстрантів» Цілком очікувано, ця публікація одразу була розтиражована російськими виданнями, які ще більше «нагнали страху» та додали антиукраїнських емоцій.

Реакція України була доволі швидкою та цілком зрозумілою.

Відповідно до заяви Посольства України у Сербії від 09 липня 2020 року «держава Україна жодним чином не втручається у внутрішньополітичну ситуацію в Республіці Сербія». Також українське дипломатичне представництво у Сербії наголосило на тому, що саме російське сприяння у поширенні згаданої вище неправдивої інформації відіграє значну роль.

«У ці дні через російські та проросійські інформаційні ресурси в інформаційному просторі Сербії поширюється інформація про нібито «український сценарій» та причетність українців до подій у Сербії.»

Саме тому дипустанова України у Сербії звертається до сербських ЗМІ із проханням не поширювати «неправдиву інформацію про Україну та громадян України щодо ситуації в Сербії».

Як не дивно, але першим на заяву Посольства України у Сербії відреагувало саме те видання, як поширило основу для проросійського впливу.

Вранці 10 липня на шпальтах видання опубліковано новий матеріал, у якому видання однозначно твердить про те, що саме Кремль та його посібники є активними підбурювачами та негласними помічниками в організації масових заворушень у містах Сербії.

Опублікований виданням матеріал, посилається на заяви виконавчого секретар Інституту національної та міжнародної безпеки Дарко Обрадовича, який пояснюю, чому саме зараз Кремль втрутився у внутрішні справи Сербії так жорстко та безцеремонно.

«Відповідно до дипломатичної практики, президент Вучич надіслав повідомлення про те, що апарат безпеки нашої країни [Сербії – ред. ІА «ЗІФ»] зібрав дані та інформацію про причетність іноземних служб безпеки до організації та координації заворушень, які ми мали у попередні два дні. Якщо проаналізувати повідомлення та ідеологію бунтівників, соціальних мереж та розповідей, які розміщуються там, для мене є очевидним логічний висновок про те, що маємо справу із гібридними ненасильницькими діями, які розраховані на підрив європейського шляху Сербії. І лише одна держава зацікавлена ​​в тому, і вона вже проводила такі операції у Чорногорії. Для мене як для експерта, є показовим факт, що саме генерал-майор Зінченко [призначений на посаду військового аташе у Сербії лише у червні 2020 – ред. ІА «ЗІФ»] був призначений військовим аташе Російської Федерації, що є досить незвично високим званням на цій посаді, якщо подивитися на сербську геополітичну позицію.

- Зрозуміло, що, крім незадоволення людей, є і вплив певних закордонних служб. Якщо ми подивимося на події на Балканах за минулий період, акцентуючи увагу на Північній Македонії та Чорногорії, ми можемо прослідити спільні обриси та спільну лінію участі певних структур з Кремля та Російської Федерації. Спільним чинником, яка об’єднує згадані країни, це те, що ці країни хотіли вирватись із зони впливу Кремля. Особливо, якщо мова йде про Північну Македонію після досягнення домовленості з Грецією та коли вона приймала рішення про НАТО. Адже тоді, як зараз у Белграді, можна було побачити хуліганів, пофарбованих патріотичними кольорами, що вторгуються у державні органи та творять заворушення. Зараз, у той момент, коли Сербії потрібно прийняти рішення щодо Автономного краю Косово та Метохії, з нами відбувається той самий сценарій.»

Також сербський експерт наголошує на тому, що:

«- Тиск на Сербію буде продовжуватися, в цьому немає сумнівів, і саме тому потрібно намагатися знайти мінімальний консенсус, щоб заспокоїти ситуацію, як через мирних демонстрантів, так і через членів поліції. Нарешті, моє звернення до сербських служб безпеки полягає у тому, щоб оприлюднити інформацію щодо того, про який саме іноземний фактор йдеться, оскільки зрозуміло, що існує іноземний фактор. Кожного разу, коли Сербія намагалась йти в ногу із Заходом, Москва одразу виступала проти цього».

ІА «Західний Інформаційний Фронт»
за матеріалами serbia.mfa.gov.ua, www.alo.rs

ілюстративне фото: alo.rs

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: