Кредобанк отримав багатомільйонні фінансові гарантії Єврокомісії для кредитування українського бізнесу в умовах війни

Економіка 08.02.2023 Коментарі 0

Наприкінці січня у Варшаві підписано угоду між Європейською комісією, Кредобанком і державним банком розвитку Польщі Bank Gospodarstwa Krajowego про надання гарантії на суму 10 мільйонів євро для забезпечення кредитування українського бізнесу під час дії воєнного стану в Україні. Кредобанк став першим українським комерційним банком, що залучив прямі кредитні гарантії Європейської комісії та завдяки якій зможе кредитувати підприємства із зон активних бойових дій.

Кредитну гарантію на суму 10 мільйонів євро із можливістю збільшення до 20 мільйонів євро з 13-го місяця реалізації програми надаватимуть з коштів Європейської Комісії у рамках «блендінгу» - механізму поєднання інструментів зворотного фінансування з дотаційними інструментами. Гарантія дасть можливість надавати інвестиційні кредити і кредити на поповнення обігових коштів існуючим і новим клієнтам – мікро-, малим і середнім підприємствам, які працюють передусім в галузі рослинництва, тваринництва та переробки аграрної продукції. За умовами програми, не менш як 50% вартості гарантії має бути надано підприємствам, що працюють у зонах активних бойових дій або поруч із такими територіями.

«Українська економічна стійкість та її майбутнє відновлення також залежатимуть і від приватного сектора. Інструмент розподілу ризику, що ми запускаємо сьогодні з нашими партнерами з Banku Gospodarstwa Krajowego і Кредобанку, полегшить доступ до фінансування для українського бізнесу, особливо в регіонах, глибоко уражених війною, і таких життєво важливих галузях економіки, як агросектор і виробництва. Це дозволить забезпечити роботу підприємств, незважаючи на війну. Ця акція також демонструє беззаперечну підтримку Європейського Союзу Україні, яка у фінансовому вимірі досягне 49 мільйонів євро з початку війни», - сказав під час церемонії підписання заступник генерального директора з політики сусідства та переговорів про розширення Європейської комісії Мацєй Поповскі.

За умовами угоди, сума гарантії Європейської комісії буде депонована на спеціальному рахунку в Banku Gospodarstwa Krajowego Польщі та використовуватиметься для відшкодування втрат за проблемними кредитами. Гарантія покриватиме 90% суми кредиту.

«Валовий внутрішній продукт України скоротився майже на третину, а матеріальні збитки, пов’язані лише зі знищенням інфраструктури, перевищили 100 мільярдів доларів. Міжнародна спільнота має зробити все, щоби допомогти Україні перемогти у війні. Bank Gospodarstwa Krajowego разом з Європейською Комісією та Кредобанком підтримуватиме українські фірми з агросектора, промисловості та виробництва продуктів харчування. Допомогу надаватимуть на всій території України, навіть у найбільш небезпечних територіях, де бомби можуть впасти щодня», - говорить голова правління Banku Gospodarstwa Krajowego Беата Дашинська-Музичка.

«Гарантії потрібні зараз, але також згодяться і в майбутньому, коли запрацює програма відбудови України – очікувана потреба у фінансуванні її відбудови до 2032 року може скласти навіть 750 мільярдів доларів. Підтримка наших сусідів є моральним обов’язком, а також бізнес-шансом для польських фірм. Ми вже роками присутні в Україні через Кредобанк, знаємо можливості місцевого ринку, та крім ризику, вважаємо, що він має перспективи розвитку. Ми плануємо розвивати нашу присутність в Україні та будемо й надалі підтримувати клієнтів через розвиток діяльності Кредобанку з використанням синергії з PKO Bank Polski, частиною групи якого є Кредобанк», - наголосив заступник голови правління банку PKO Bank Polski, відповідальний за роботу правління, Павєл Ґруза.

Варто відзначити, що Кредобанк стане одним із небагатьох, якщо не єдиним банком, який продовжить кредитування для підприємств з місцевостей, де точаться активні бойові дії.

«Надані завдяки гарантіям кредити дозволять підприємцям забезпечити фінансову ліквідність, зберегти робочі місця і створити чи залучити інвестиції. За інформацією Міністерства економічного розвитку України, щорічно Україна потребуватиме інвестицій у розмірі 70-80 мільярдів доларів. У цьому контексті підтримка Європейської Комісії та Banku Gospodarstwa Krajowego для Кредобанку в розмірі 10 мільйонів євро максимального ліміту покриття втрат у разі несплати кредитів є істотною допомогою для української економіки. Акуратне використання цього ліміту дає шанс на його збільшення ще на 10 мільйонів євро. Зараз є небагато українських банків, що могли б узяти на себе роль обслуговування міжнародних фінансових потоків. Будучи частиною групи PKO Bank Polski, Кредобанк має на цьому полі унікальні позиції, і я маю надію, що це лише початок співпраці», - розповів голова правління АТ «Кредобанк» Єжи Яцек Шугаєв. 

Довідка:

Кредобанк заснований у Львові 1990 року, Національний банк України зарахував його до системно важливих банків України. Кредобанк входить до фінансової групи PKO Bank Polski – найбільшої фінансової інституції Польщі та однієї з найбільших фінансових груп Центрально-Східної Європи. Домінуючий підрозділ групи – найбільший банк Польщі PKO Bank Polski зі 100-літньою історією, один із найстійкіших банків Європи за результатами стрес-тестів Європейської адміністрації банківського нагляду (липень 2021 р.).

Кредобанк пропонує повний спектр послуг для роздрібних клієнтів, підприємств малого, середнього та великого бізнесу України. Банк активно кредитує роздрібних клієнтів та малий і середній бізнес, пропонуючи низку спеціальних програм із мінімальними відсотками. Банк має кредитний рейтинг за національною шкалою на найвищому рівні uaAAA зі стабільним прогнозом та короткостроковий кредитний рейтинг банку на найвищому рівні uaK1 від агентств «Стандарт-Рейтинг» та «Експерт-Рейтинг».

Партнерська публікація 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: