Декілька ключових моментів із промови Джо Байдена до Конгресу та нації «Про стан держави» що стосуються України

ОКРЕМА ДУМКА 08.02.2023 Коментарі 0

Багато американських законодавців прийшли з українськими атрибутами: значками, брошками, синьо-жовтими краватками і тд. Це важливо, бо подію транслювали по всіх великих телемережах - тож для конгресменів і сенаторів це була нагода ще раз публічно заявити про свої цінності й пріоритети.

Серед почесних гостей цьогоріч була посолка України в США Оксана Маркарова - як і минулого року. Зазвичай список запрошених складають так, щоб підкреслити важливі акценти, про які президент згадуватиме у своїй промові.

Минулоріч промову «Про стан держави» Байден виголошував 1 березня - коли на Київ сунула колона російських танків. Тоді про Україну Байден згадав на самому початку і говорив про неї більше. Тепер згадав у другій частині промови, у міжнародному блоці. Ось що сказав президент:

«Я виступав із цієї зали рік тому, лише за кілька днів після того, як Володимир Путін розв’язав свою жорстоку атаку проти України. Смертельний напад, що викликає в пам’яті образи смерті та руйнування, яких Європа зазнала під час Другої світової війни.

Вторгнення Путіна стало випробуванням віку. Випробуванням Америки. Випробуванням світу. Чи відстоюватимемо ми найголовніші принципи? Чи встанемо ми на захист суверенітету? Чи встанемо ми на захист права людей жити вільними від тиранії? Чи встанемо ми на захист демократії? Такий захист має значення для нас, оскільки він зберігає мир і застерігає потенційних агресорів від загрози нашій безпеці та процвітанню.

Через рік ми знаємо відповідь: так. І ми це зробили. Разом ми зробили те, що Америка завжди робить якнайкраще. Ми повели за собою. Ми об’єднали НАТО та побудували глобальну коаліцію. Ми протистоїмо агресії Путіна. Ми стали з українським народом.

Сьогодні ввечері до нас знову приєднується посолка України у Сполучених Штатах. Вона уособлює не лише свою країну, а й мужність свого народу. Підніміться, будь ласка, щоб ми всі могли вас побачити. Ми будемо з вами стільки, скільки буде потрібно».

І ще одна, дуже важлива деталь. Промова Байдена тривала понад годину. Протягом неї було лише декілька моментів, коли і демократи, і республіканці аплодували стоячи разом. Згадка України була одним із них.

Спробував дуже коротко. А більше реакцій, коментарів і думок буде на сайті та в ефірах Голос Америки Українською Приєднуйтесь!

Остап Яриш, журналіст у Voice of Аmerica (сторінка у FB)

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: