Колишнього заступника голови Вищого госпсуду закрили до кінця січня 2025 р. без можливості застави
Учаснику суддівського синдикату, який продавав «потрібні» рішення, суд обрав запобіжний захід – тримання під вартою без альтернативи внесення застави до 30 січня 2025 року. За даними українських медіа, йдеться про ексзаступника голови Вищого господарського суду Артура Ємельянова, якого ДБР затримало вчора.
Як нагадали у Офісі Генпрокурора, колишнього високопоставленого суддю (який наразі є адвокатом) підозрюють в одержанні хабара та участі в злочинні організації.
За даними слідства, колишній суддя входив до складу злочинної організації, яка складалась здебільшого з суддів та членів їх родин, адвокатів і працівників суду, арбітражних керуючих та ін.
Очолював злочинну організацію колишній голова Вищого господарського суду України, який наразі перебуває у розшуку (за інформацією медіа, йдеться про Віктора Татькова). Її учасники, а також інші судді під їхнім впливом за хабарі виносили необхідні судові рішення в інтересах злочинної організації.
Учасники злочинної організації залучали до своєї діяльності інших працівників суду, які за їх вказівками за матеріальну винагороду втручались у розподіл судових справ та призначали у них «своїх» суддів.
Раніше організатора цього злочинно-суддівського синдикату було оголошено у розшук, йому та низці інших учасників схеми повідомлено про підозру, у тому числі за створення та участь у злочинній організації.
Суддю Артура Ємельянова у березні 2021 року Вища рада правосуддя звільнила з посади судді Вищого господарського суду за вчинення «істотного дисциплінарного проступку».
Також свого часу Ємельянов разом із дружиною фігурували у справі про легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом. Також цей дует прокуратура Австрії підозрювала у вчиненні кримінальних злочинів (у 2018 році, за даними тодішнього нардепа Лещенка). А СБУ, за даними УП, підозрювала суддю у фінансуванні терористичних організацій в ОРДЛО, хоча офіційно про це не повідомлялося.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар