Грузини звинуватили World Press Photo в узаконенні російської пропаганди

НОВИНИ 31.03.2025 Коментарі 0

Грузинські фотожурналісти й фотографи-документалісти назвали образою перемогу фотокора рашапропагандистської агенції ТАСС Михайла Терещенка у конкурсі World Press Photo із серією знімків про протести у Тбілісі. 

«Нагородження фотографа, який представляє кремлівський наратив, за висвітлення антиросійських протестів – це не тільки кричущий парадокс, а й пряма образа всіх, хто ризикує життям, протистоїть російському втручанню у суверенітет і майбутнє Грузії», - цитує спільну заяву грузинських фотожурналістів NewsGeorgia.

Вони також висловили глибоке обурення рішенням World Press Photo присудити премію 2025 року представнику російської державної пропагандистської структури ТАСС за фоторепортаж про грузинські протести, які й були спрямовані безпосередньо проти російського впливу та окупації Грузії.

«Присуджуючи премію фоторепортажу, зробленому співробітником ТАСС, World Press Photo узаконює агенцію, відому поширенням дезінформації. Це рішення підриває незалежні медіа, посилює пропаганду та дозволяє фейковим наративам отримати широке визнання», - вважають грузинські журналісти.

Автори заяви додають, що ТАСС «спотворює правду про війну в Україні», як під час війни Росії проти Грузії у 2008 році. І нагадують, що сам Терещенко відверто підтримував російську агресію в Україні, називаючи вторгнення «визволенням».

Один з переможців цьогорічного World Press Photo – воєнний  фотограф державної російської інформаційної агенції ТАСС Михайло Терещенко, який працює в агенції з 2017 року та входить у кремлівський пул. Рішення нагородити Терещенка викликало реакцію з боку Української асоціації професійних фотографів (УАПФ). У заяві, розміщеній на сайті УАПФ, висловлюється обурення рішенням журі  World Press Photo відзначити цьогорічною премією російських фотографів. «Конкурс робить видимою позицію агресора, і таким чином сприяє підміні понять: замість засудження агресора акцентує на співчутті до нього», - наголошують автори.

Також цьогорічні рішення журі WPP розкритикували журналісти, фотографи та медіаексперти у різних куточках світу. 

Як уже повідомляв ЗІФ, українське МЗС аморальним рішення World Press Photo створити «тандем» із двох світлин, на яких зображено травмовану війною українську дитину та пораненого російського окупанта. 

Війні в Україні були присвячені дві роботи німецьких фотографів Флоріана Бахмаєра та Нанни Хайтманн. На фото Бахмаєра шестирічна Ангеліна, яка страждає від панічних атак після початку війни. На фото Хайтманн – поранений під Бахмутом мобілізований з Донецька в підземному шпиталі. 

«Журі розглядало два зображення з Європи про російсько-українську війну в тандемі, визнавши їх потужною парою, яка фіксує різні виміри конфлікту. Разом ці зображення розкривають як фізичні, так і психологічні втрати війни, а поєднання дає глибше та деталізованіше бачення конфлікту з далекосяжними глобальними наслідками», — йдеться в коментарі журі

На світлині: зроблене московитом Терещенком фото з грузинських протестів

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися