Головного психіатра-мільйонера «закрили» на два місяці з можливістю багатомільйонної застави
Узяти під варту на 60 днів із можливістю внесення застави у 49 млн гривень – таке рішення виніс сьогодні Шевченківський райсуд Києва у справі головного психіатра Збройних сил України Олега Друзя, який за час повномасштабного вторгнення росії набув необґрунтованих активів на понад 1 млн доларів.
Суд погодив клопотання прокурорів щодо взяття підозрюваного під варту до 20 березня. Друзь перебуватиме під вартою в лікувальній установі – до поліпшення стану його здоров'я, повідомляє кореспондент Суспільного із залу суду.
На судове засідання сьогодні Олег Друзь прибув у кареті «швидкої». Його адвокат у справі перед початком засідання повідомляв, що підозрюваний перебував «у вкрай тяжкому стані в кареті швидкої «під крапельницями». У залі суду перебували медики. Як зазначив адвокат, під час обшуку в підозрюваного стався інсульт і його шпиталізували до реанімації.
Адвокати заявляли, що затримання Друзя було незаконним. За словами адвоката, вчора підозрюваного виписали з реанімаційного відділення. Адвокати просили суд про запобіжний захід, який не передбачає взяття під варту. У разі визначення суми застави її просили розрахувати, виходячи з можливостей Друзя та його родини.
Прокурори просили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів або заставу в розмірі 49 мільйонів. Фактично їх подання суд і задовільнив.
Після оголошення рішення Друзь відмовився від коментарів, передають журналісти із зали суду. Надалі він буде під вартою в лікувальній установі.
Як учора повідомляв ЗІФ, головний психіатр ЗСУ Олег Друзь був затриманий оперативниками СБУ. Посадовець протягом повномасштабного вторгнення набув необґрунтованих активів на понад 1 млн доларів США. Зокрема, протягом 2022-24 років він придбав чотири новеньких BMW, три квартири, кілька земельних ділянок, оформивши це майно на членів сім’ї та інших осіб.
Олег Друзь також обіймав посаду заступника голови Центральної ВЛК та ухвалював рішення щодо придатності військових до проходження служби. І це вже не перші його проблеми із законом.
Раніше Друзя вже звинувачували в корупції у 2017 році: тоді його спіймали на спробі отримати хабар у 52 тис. грн за підтвердження непридатності військовозобов’язаного. Згодом прокуратура закрила справу через «відсутність складу злочину». У тому ж році він ще й став відомим завдяки своїй необачній заяві про те, що «93% учасників АТО становлять загрозу для суспільства». А згідно з декларацією посадовця за 2016 рік, дружина та дочка Друзя мали громадянство рф.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар