Федерації журналістів закликали Польщу розслідувати випадки нападів на українських медійників

НОВИНИ 15.03.2024 Коментарі 0

Міжнародна та Європейська федерації журналістів (IFJ-EFJ) закликали  польську владу провести незалежне та ретельне розслідування нападів на працівників ЗМІ та переглянути питання про їхню депортацію.

Про це йдеться у відповідній заяві IFJ-EFJ.

Подаємо текст заяви.

"З початку 2024 року українські журналісти, які розслідують економічні зв’язки Польщі з Росією та Білоруссю, стикаються зі свідомим перешкоджанням їх діяльності з боку польських правоохоронців. Від обшуків транспортних засобів до конфіскації техніки, арештів і депортацій, робота українських журналістів з інтернет-газети «Українська правда» та Rayon.in.ua зазнала серйозних перешкод. Міжнародна та Європейська федерації журналістів (IFJ-EFJ) закликають польську владу провести незалежне та ретельне розслідування цих серйозних нападів на журналістів і переглянути питання про їхню депортацію з території.

27 лютого журналіст Михайло Ткач, працівник порталу «Українська правда», разом зі своїм оператором Ярославом Бондаренком були одними з перших журналістів, яких затримали під час репортажів про транзит вантажів між Польщею, Росією та Білоруссю. Того дня десятеро агентів почали обшук в машині журналіста, вилучаючи телефони, конфіденційні документи та пошкодивши карти пам'яті камер. 

"Було видно, що представники польських спецслужб були налякані. Вони почали мене питати, хто ще знає, що ми тут, чи знає українська влада і український уряд. Питали нас, хто наші джерела, як ми про це дізналися і як довго ми працювали над цим», – сказав Ткач, якого утримували щонайменше чотири години, а потім звільнили після втручання посольства України в Польщі. Весь час перебування під вартою журналістам не дозволяли ні з ким контактувати. Польська поліція заперечувала затримання журналістів. 

7 березня подібний випадок стався з редактором інформаційного агентства Район.in.ua. Юрія Конкевича та його оператора Олександра Пілюка також затримали шість поліцейських у місті Бранево за розслідування перевезення вантажу. Автомобіль, робоче та особисте обладнання у них також було вилучено. За словами журналістів, офіцери навіть видалили деякі записані свідчення та відмовили журналістам у зверненні до консула, редакції чи родичів.

Ворожнеча ще більше загострилася, коли Юрію Конкевичу та Олександру Пілюку заборонили в'їзд до країн Шенгенської зони на п'ять років. В Україну вони повернулися вночі 9 березня. Редакція Район.in.ua розпочала процес оскарження депортації, крім того, домагаючись повернення конфіскованої техніки.   

«Той факт, що польські правоохоронці ігнорують статус журналістів, затримують і обшукують працівників ЗМІ, викликає обурення»,заявив президент Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко.  

IFJ та EFJ стурбовані таким постійним перешкоджанням роботі українських журналістів у Польщі, яке створює серйозну загрозу безпеці журналістів і самій свободі преси. Крім того, федерації закликають польську владу вжити негайних заходів для захисту журналістів, зокрема скасувати депортацію Юрія Конкевича й Олександра Пілюка.

Фото – затримання біля польсько-білоруського кордону журналіста «Української правди» Михайла Ткача/https://konkurent.ua

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: