Естонці та телевізор
Протягом листопада в Естонії в середньому дивилися телебачення 3 години і 26 хвилин. Найпопулярнішим серед «неестонців» залишався російськомовний телеканал ETV+, естонці, як і раніше, віддавали перевагу ETV.
Згідно з даними провідної естонської компанії з аналізу даних, аналітики та бізнес-консалтингу Kantar Emor, у листопаді жителі Естонії (до уваги брали осіб, віком від 4 років і старших) дивилися телевізор у середньому 3 години і 26 хвилин на день, повідомляє ERR.
«Естонці проводили перед телевізорами 3 години 25 хвилин, а представники інших національностей – 3 години та 30 хвилин на день», - зазначає видання.
Серед естонців телесмаки розподілилися в основному між каналами ETV (21%), Kanal 2 (13,9%) та TV3 (8,4%), а серед представників інших національностей – між ETV+ (7%), 1+2 (2,5%), TNT Baltic (2,1%).
Серед усіх мешканців Естонії найпопулярнішим каналом у листопаді залишався ETV, аудиторія якого зросла за місяць із 15,1% до 15,9%. Також у трійку лідерів за часом перегляду в листопаді входили Kanal 2 (за місяць частка перегляду знизилася з 11,4% до 10,4%) та TV3 (частка зросла з 5,8% до 6,3%).
У листопаді 2023 року рейтинг ETV становив 16,4%, рейтинг Kanal 2 – 12%, рейтинг TV3 – 4,6%.
Із російськомовних телеканалів найпопулярнішим у загальному заліку у листопаді був ETV+ зі середньою добовою часткою аудиторії 2,2%. За місяць частка ETV+ не змінилася. Частка телеканалу 1+2 знизилася з 1% до 0,7%. У листопаді 2023 року частка аудиторії ETV+ дорівнювала 2,2%, а 1+2 – 1,3%.
Мовлення колишніх найпопулярніших російськомовних каналів ПБК, РТР-Планета і НТВ-Мир в Естонії припинили з березня 2022 року.
Цікаво, що Естонія належить до країн із найвищим рівнем свободи ЗМІ. Тому у країні влада «до останнього» тягнула із закриттям російськомовних телеканалів. У цьому Естонію випередили навіть сусіди – Литва та Латвія.
За декілька місяців до повномасштабного вторгнення росії в Україну естонська суспільно-політична щоденна газета Postimees порушила питання небезпечного впливу російської телепропаганди на мешканців Естонії у розгорнутій публікації. Видання зазначило, що багато громадян країни нею «живуть і дихають».
«Тож не дивно, що коли навесні в Естонії розпочалася масова вакцинація, багато російськомовних людей вимагали російської вакцини «Супутник V». Люди так само впевнено відмовлялися від пропонованих в Естонії вакцин, оскільки їх вважали небезпечними для життя, не в останню чергу через російські державні телемережі», - зазначало видання у листопаді 2021 року.
«Той факт, що російські мережі формують уми такої кількості людей в Естонії, є не менш небезпечно. Насправді дуже небезпечно. Простий факт, що на поведінку та вибір такої кількості людей щодо такого серйозного питання (вакцинації, - ЗІФ) впливає або навіть організовує іноземна країна в Естонії, є повним абсурдом», - заявив газеті медіаексперт Рауль Ребане.
У матеріалі також ішлося, що перед російською повномасштабною агресією російськомовні глядачі в Естонії найбільше часу проводили з державним телеканалом «Россия». За ним ішли розважальні російські НТВ+ і ПБК, вміст яких є сумішшю офіційних програм російського Першого каналу. ETV+ у той період була четвертою за популярністю мережею серед російськомовних глядачів.
У жовтні 2021 року серед найпопулярніших телепрограм були російський випуск на національному телеканалі ERR «Актуальна камера», за нею – програма НТВ «Підсумки тижня». Росіяни в Естонії також дивилися вечірні новини РТР так само часто, як і ERR. Не відставало й інформаційне шоу НТВ «Центральне телебачення» та (за тональністю) шоу ненависті і гніву «60 хвилин» на РТР. Шоу вихідного дня РТР «Москва.Кремль.Путін», що оспівувало російського диктатора, теж входило до числа фаворитів російських глядачів в Естонії.
«Токсичне вечірнє ток-шоу «Ніч з Володимиром Соловйовим», яке доволі регулярно веде естонська євродепутатка Яна Тоом, користується не меншою популярністю, ніж ток-шоу на естонському ETV+», - писала Postimees.
Сьогодні, можна припустити, залежні від путінської пропаганди фанати росії знаходять технічну можливість в Естонії дивитися заборонені телепродукти. Проте їх вплив уже суттєво менший, ніж три роки тому.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар