Експрем'єр-міністр Словаччини звинуватив західних союзників у "підтримці вбивств" в Україні

НОВИНИ 18.05.2023 Коментарі 0

Колишній прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо звинуватив західних союзників у "підтримці вбивств" в Україні.

Заяву Фіцо цитує видання Euractiv, повідомляє "Європейська правда".

Експрем’єр Фіцо є головою партії SMER-SD, яка наразі посідає перше місце в опитуваннях напередодні дострокових парламентських виборів у вересні з приблизно 18% підтримки.

"Це кричуща підтримка безрезультатних убивств", - заявив Фіцо під час брифінгу у вівторок щодо постачання танків Україні західними союзниками. Він згадав, зокрема, Францію, Німеччину й Італію.

Фіцо підтвердив, що SMER-SD не підтримує постачання зброї в Україну. Натомість, підкреслив Фіцо, необхідно "сісти за стіл переговорів і домовитися про мир".

"Я особливо ціную позицію Святішого Отця, я ціную позицію Китаю, Бразилії, у яких в сто разів більше розуму, ніж у американців з німцями і британцями", - додав Фіцо.

За його словами, наївно вважати, що будь-яка кількість танків змінить ставлення Росії до війни.

Слова Фіцо пролунали після турне президента України Володимира Зеленського Європою, під час якого він відвідав Париж, Лондон, Берлін і Рим, щоб отримати більше зброї від західних союзників.

В останні роки голова SMER-SD змінив свою риторику з прихильника інтеграції до ЄС на ультраправу пропаганду після того, як у 2018 році був змушений піти у відставку з посади прем'єр-міністра через загальнонаціональні протести проти його уряду.

Після російського вторгнення в Україну Фіцо порівняв війська НАТО, що прибувають до Словаччини, з нацистськими військами. 

Партія Фіцо Smer-SD подала кримінальну скаргу на міністрів уряду через схвалення передачі Україні списаних винищувачів МіГ-29.

Додамо, що напередодні словацькі байкери з мотоклубу «Brat za brata» організували мотопробіг Словаччиною, приурочений до 9 травня. Таким чином вони вирішили, нібито, відзначити «перемогу над фашизмом». Однак з такою думкою, зважаючи на зв’язки організації з російським мотоклубом «Нічні вовки», не погодились у словацькій владі.

Офіційно ця акція – лише відзначення «перемоги над фашизмом», але багато хто не вірить у невинні мотиви мотоклубу. Серед них, наприклад, міністр оборони країни Ярослав Надь. 

«Це не вшанування загиблих солдатів, а поширення російської військової пропаганди», - сказав він у коментарі виданню Aktuality.sk.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: