Два рекорди знищення російської техніки від ЗСУ у вересні
Два із трьох очікуваних рекордів зі знищення російської техніки Збройні Сили України таки реалізували. А один із них узагалі перевершив очікування.
Ідеться про російській артилерійські системи й автотранспорт. Про це військово-політичний оглядач Олександр Коваленко пише у своїй статті на site.ua.
У вересні ЗСУ знищили рекордну кількість російської артилерії – 947 одиниць.
«Це пов'язано з тим, що з росіян пришвидшується деградація контрбатарейної боротьби, внаслідок використання дедалі більше примітивних і відсталих артилерійських засобів. Окрім того, зростання кількості ствольної артилерії на буксирі з низькою мобільністю, зниження дальності та точності стрільби, а також знос гармат – усе це призводить до таких високих показників втрат», - пише експерт.
Що стосується автотранспорту, то їх ЗСУ перетворили у брухт 874 одиниці. Це більше, ніж у рекордному березні 2022 року, коли російські логістичні колони Сили оборони України спалювали в режимі нонстоп.
Рекордсменом серед плацдармів, на яких спалено російські автотранспортні засоби, стала Запорізька область.
На думку Олександра Коваленка, причина цього – майже всі рокадні дороги та не вони на цьому плацдармі під вогневим контролем ЗСУ. Також російські окупаційні війська (РОВ) перейшли до практики мобільних складів з боєкомплектом і паливно-мастильними матеріалами через регулярні та високоточні прильоти по тиловій зоні. Тому рух росавтотранспорту можна порівняти з його активністю на початок вторгнення 2022 року.
Що стосується знищених реактивних систем залпового вогню, то у вересні росія втратила 63 одиниці. Це другий результат за весь період повномасштабної війни. Такий високий показник є наслідком нестачі далекобійної ствольної артилерії у росіян, через що вони підтягують РСЗВ ближче до лінії бойового зіткнення.
«Ті темпи й обсяги, з якими знищують російську артилерію, не дають можливості російському військово-промисловому комплексу не те що повноцінно компенсувати втрати, а навіть заводять у глибокий мінус, з якого можна буде вибратися лише за допомогою постачання із третьої країни. І актуальним для командування РОВ стає не лише питання де взяти снаряди, а й де брати гармати, з яких ними треба стріляти», - підсумовує оглядач.
Фото – з відкритих джерел
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар