До другого туру виборів президента Румунії виходять Джорджеску та Чолаку

НОВИНИ 25.11.2024 Коментарі 0

У Румунії 24 листопада відбулися президентські вибори. Відповідно до попередніх результатів, крайній правий політик Келін Джорджеску став лідером першого туру виборів. Після підрахунку 99,68% голосів він набирає 22,86%. Про це повідомила ЦВК країни, і це, як зазначають експерти, дещо несподіваний результат.  

"На другому місці з 19,22% розташувався соціал-демократ, чинний прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку, якому пророкували перемогу екзитполи. Третьою з результатом трохи більше 19 відсотків голосів фінішувала Єлена Ласконі з ліберальної партії "Союз порятунку Румунії", а четвертим - ультраправий кандидат Джордже Сіміон із майже 14 відсотками голосів", - пише DW.

Видання зазначає, що, за даними аналітиків, у Румунії спостерігається сильна політична напруженість, невдоволення спричиняє рекордна інфляція, яка сягнула 10% торік і зберігається на рівні 5,5 відсотка.

У Румунії глава держави визначає зовнішню політику і політику у сфері безпеки, є верховним командувачем збройними силами і бере участь у контролі над розвідслужбами.

Отже, до другого туру виборів президента Румунії виходять Келін Джорджеску та Марчел Чолаку.

Як пише DW, "Келін Джорджеску – безпартійний кандидат, який раніше перебував у націоналістичному "Альянсі за об'єднання румунів". Колишній виконавчий директор Інституту глобального індексу сталого розвитку ООН у Женеві та Вадуці. У період із 2010 до 2012 року Джорджеску обіймав посаду спеціального доповідача в Управлінні Верховного комісара ООН із прав людини. Він є критиком НАТО, у ЗМІ його іноді називають проросійським політиком. Марчел Чолаку – чинний прем'єр-міністр Румунії (з червня 2023 року) і колишній голова нижньої палати румунського парламенту, Палати депутатів, із Соціал-демократичної партії (PSD). ЗМІ описують його як прихильника лівих економічних і правих соціальних ідей".

Додамо, що у виборах президента Румунії брало участь 14 кандидатів, другий тур має відбутися 8 грудня, а 1 грудня у Румунії – вибори до парламенту.

Довідково.

Президента Румунії обирають за мажоритарною системою абсолютної більшості на п'ятирічний термін (з 2004 року, після зміни Конституції у 2003 році). Одна й та сама особа не може бути президентом більше двох термінів поспіль Під час перебування на посту глави держави президент не може бути формальним членом політичної партії.

Пост президента створений 1974 року, коли голова Державної Ради Соціалістичної Румунії Ніколае Чаушеску підніс пост голови Державної Ради СРР до повноцінного виконавчого рівня. Поетапно він поступово набув своєї нинішньої форми після Румунської революції 1989 року, що завершилося прийняттям чинної Конституції Румунії 1991 року.

Президент Румунії спрямовує зовнішню політику, а також визначає політику безпеки. (За Вікіпедією). 

Фото – Келін Джорджеску (ліворуч) і Марчел Чолаку (праворуч)/Alexandru Dobre/Zoltan Mathe/AP

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: