Демократична партія США подала позов на указ Трампа: що за цим криється?
31 березня 2025 року Демократична партія США офіційно розкрила свої тактичні партійні плани і показала своє справжнє політичне обличчя. Національний комітет Демпартії (DNC), сенатор Чак Шумер і конгресмен Хакім Джефріс подали позов проти указу президента Дональда Трампа, мета якого – заборонити нелегалам брати участь в американських виборах.
В указі Дональда Трапа від 25 березня 2025 року вказано на необхідні виборчі атрибути, щоби запобігти незаконній участі у виборах. Під час виборів члени виборчої комісії зобов'язані:
● вимагати доказ громадянства США від учасників виборів під час реєстрації для голосування;
● перевіряти виборчі списки із метою виявлення нелегалів;
● відкривати кримінальне переслідування осіб, які голосують незаконно;
● припинити федеральне фінансування штатів, які допускають голосування нелегалів;
● відкривати кримінальне переслідування виборчих комісій, які здійснюють підрахунок бюлетенів після офіційного завершення голосування.
Суть претензії демократів полягає у кількох аспектах:
● демократи вважають незаконною вимогу представників влади стосовно учасників голосування, щоби вони надавали доказ громадянства США під час реєстрації виборців;
● демократи вважають незаконними перевірки списків виборців на предмет їхнього громадянства;
● демократи вважають незаконною відмову надання федеральних коштів для виборів тим штатам, які порушують закони про голосування.
Представник демократів адвокат Марк Еліас, відомий пропагандою фальшивого досьє проти Дональда Трампа у 2016 році (Трамп агент Кремля), сьогодні стверджує, що президентський указ «позбавляє прав законних виборців». Проте, відповідно із федеральними законами США, нелегали не мають статусу законних виборців.
Сенатор Чак Шумер і конгресмен Хакім Джефріс вимагають від суду визнати президентський указ неконституційним. Демократичні опоненти стверджують, що президент начебто не має повноважень впливати на правове регулювання процесу виборів. Більше того, демократи наполягають, що підпису учасника голосування, що він є громадянином США, цілком достатньо для підтвердження його громадянства і добросовісності. Вимога паспорта або свідоцтва про народження є незаконною, вважають демократичні законодавці.
Прессекретар Білого Дому Харрісон Філдс заявив: «Демократи продовжують ігнорувати Конституцію, протестуючи проти очевидних і правових заходів стосовно захисту чесності виборів. Адміністрація Дональда Трампа відстоює вільні та чесні вибори, де голосують громадяни, а не нелегали».
Якщо проаналізувати партійні позиції республіканців і демократів, то можна дійти висновку, що Дональд Трамп закладає юридичний фундамент для проміжних виборів 2026 року, щоби нейтралізувати будь-які схеми виборчих фальсифікацій. Демократи фальсифікували вибори 2020 року, опираючись на використання нелегалів і маніпуляції із голосуванням поштою. Демократи, по суті, захищають право негромадян голосувати у контексті тенденції «розширеного доступу до виборів».
Судовий позов демократів – це не боротьба за права виборців, а панічна реакція на втрату ключових електоральних важелів політичного впливу. Наприклад, під час останніх виборів Іванка Трамп організувала такий контроль на виборчих дільницях, що демократи відразу втратили шість із чимось мільйонів своїх колишніх виборців 2020 року. Наче якась пошесть прокотилась електоральним полем Демократичної партії.
Із судового протистояння «Демократи проти указу президента» на виборчу поверхню виринає «Casus Trump's»: чи не вперше в історії США президент прямо і публічно бореться із незаконною участю нелегалів у виборах. А це зумовлює озлоблення у політичному таборі американських ліваків, які називають себе демократами. Політики, які будували свої кар'єри на махінаціях із голосами нелегальних виборців, тепер у паніці. Вони розуміють: якщо вибори стануть насправді прозорими, тоді їхньому політичному тренду настане кінець. Так звані демократи сьогодні не мають політичної платформи, яка би приваблювала більшість американських виборців.
Ярослав Левків
Фото з відкритих джерел
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар