ДТЕК будуватиме у Польщі системи зберігання електроенергії

Економіка 28.03.2024 Коментарі 0

Компанія ДТЕК стала учасником майбутнього будівництва першого в Польщі значного проекту з систем зберігання електроенергії. Мета – створення загальноєвропейської енергетичної системи, покликаної об’єднати Україну та ЄС. Про це повідомила преслужба компанії.

27 березня дочірня компанія ДТЕК – DRI – підписала угоду про купівлю акцій спеціальної проектної компанії, створеної польською компанією Columbus Energy, що дасть їй право на будівництво систем зберігання електроенергії потужністю 133 МВт на півдні Польщі за умови отримання необхідних дозволів. В 2022 році проєкт отримав підтримку польського ринку потужності з 2027 року на 17 років.

Ця угода є ключовим елементом плану ДТЕК з інтеграції українського енергетичного ринку до глобального ринку ЄС.

Поглиблення співпраці з енергосистемою Польщі дасть можливість Україні в умовах енергодефіциту розраховувати на поставки електроенергії з ЄС, особливо в умовах енергетичного терору Росії. 

«Це важливий тестовий проєкт для Центральної та Східної Європи, який продемонструє, як можна успішно впроваджувати системи зберігання електроенергії. Ми укріплюємо партнерство з країнами ЄС, і цей проєкт є важливим кроком на шляху до інтеграції енергосистем України та Польщі» , - зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

Системи зберігання електроенергії є ключовою технологією для прискорення декарбонізації шляхом впровадження відновлюваних джерел енергії, зберігаючи при цьому гнучкість енергосистеми. 

DRI планує фіналізувати угоду з Columbus Energy протягом найближчих місяців і розпочати будівництво на майданчику в 4 кварталі 2024 року, щоб завершити будівництво і ввести об'єкт в експлуатацію на початку 2026 року.

Група ДТЕК вже має досвід роботи з технологією зберігання енергії завдяки проекту в Енергодарі, який було реалізовано у 2021 році.

Довідка

Група ДТЕК (DTEK Group) –  лідер і найбільший приватний інвестор енергетичного сектору України. В компаніях Групи ДТЕК працюють 55 000 співробітників.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: