Ці вибори легітимізують захоплення Грузії Росією, - президенка Грузії
"Як остання незалежна інституція, я не можу визнати ці вибори – це легітимізує захоплення Грузії Росією. Наші предки витерпіли занадто багато, щоб ми відмовилися від нашого європейського майбутнього", - про це написала Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі на своїй сторінці у мережі Х.
Також Саломе Зурабішвілі, яка виграла президентські вибори 2018 році як незалежна кандидатка, закликала грузин вийти на акцію протесту в центрі столиці Тбілісі в понеділок, 28 жовтня, увечері.
"Я говорю як інституція, яка представляє народ Грузії. Ми відкидаємо проникнення та окупацію Росії. Сторони, які брали участь, підтримують мене, захищаючи наше європейське майбутнє і Грузинську хартію", - додала вона.
Також Саломе Зурабішвілі закликала уряди країн Заходу не визнавати результати парламентських виборів у Грузів: "Я закликаю наших міжнародних партнерів захистити Грузію, стоячи на боці народу, а не нелегітимного уряду. Так само, як ви виступили проти російського закону (йдеться про списаний з росії закон про іноагентів, ухвалення якого викликало хвилю протестів в Грузії, - ред.), ми знову просимо вас підтримати нас. Ці вибори нелегітимні, і ніщо цього не змінить".
Як відомо, у неділю, 27 жовтня, ЦВК Грузії офіційно повідомила про перемогу на парламентських виборах "Грузинської мрії", партії яка нині править в Грузії. Мовляв, вона здобула 54% голосів за підрахунком 99,6% голосів. Повідомлено, що опрацьовано дані із 3 100 дільниць, усього дільниць - 3 111.
Водночас за опозицію, котра об`єднала передвиборні альянси, що підтримують євроінтеграцію, проголосувало понад 37,6% виборців. Зокрема, до парламенту також проходять чотири головні опозиційні блоки - "Коаліція змін" (10,9%), "Єдиний національний рух" (10,1%), "Сильна Грузія" (8,72%) і "За Грузію" (7,76%). Інші партії не подолали 5-відсотковий прохідний бар'єр.
Відтак, Сполучені Штати та Європейський Союз вже закликали до повного розслідування повідомлень про порушення на виборах у Грузії, - повідомив Reuters.
А саме, у неділю держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати приєдналися до закликів спостерігачів провести повне розслідування.
"Надалі ми закликаємо політичних лідерів Грузії поважати верховенство права, скасувати законодавство, яке підриває фундаментальні свободи, і разом усунути недоліки у виборчому процесі", - сказав Блінкен у заяві.
Раніше Євросоюз закликав Грузію швидко та прозоро розслідувати ймовірні порушення під час голосування.
"ЄС нагадує, що будь-яке законодавство, яке підриває фундаментальні права і свободи громадян Грузії та суперечить цінностям і принципам, на яких заснований ЄС, має бути скасовано", - йдеться в спільній заяві Європейської комісії з верховним представником зовнішньої політики ЄС. Жозеп Боррель.
Післявиборча ніч, як повідомляє кореспондентка Польського радіо Христина Пічкур із Тбілісі, у грузинській столиці пройшла спокійно.
Радник Грузинського фонду стратегічних і міжнародних досліджень Ґеорґій Бадрідзе, якого цитує Польське радіо, каже, що створення атмосфери страху та прокремлівські наративи стали важливим елементом передвиборчої кампанії керівної партії "Грузинська мрія".
"Вони говорять про якусь божевільну змову так званої "партії глобальної війни", яка намагається втягнути Грузію у війну з Росією. Цього року грузинам запропонували нібито контраст між "забезпеченим" нинішньою владою миром і війною в Україні. Це було подано так, ніби ця війна не була результатом російської агресії та російських імперських та колоніальних планів", - сказав експерт.
Фото –зі сторінки президентки Грузії Саломе Зурабішвілі у мережі Х.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар