Чому звитяга ЗСУ проти росії стала поперек горла китайському дракону
Залишити за росією окуповані українські території та негайно припинити бойові дії. Ці наративи кремля запропонував представник Китаю Лі Ху(е)й, пише The Wall street journal. Стаття у WSJ викликала хвилю коментарів в українських і не тільки експертів.
Науковий співпрацівник Інституту досліджень національної оборони та безпеки Тайваню підтверджує свої побоювання у свіжому дописі на FB. На його думку, в короткотерміновій перспективі Пекін намагатиметься закріпити окупацію українських територій.
Експерт Юрій Богданов пов’язує «нервові» заяви Китаю з тим, що український спротив в агресивній війні росії «зіпсував настрій КНР у контексті плану захоплення Тайваню». Особливо з огляду на використання підводних та надводних дронів. Адже Китай має потужний флот (більше 400 надводних і підводних кораблів). Ця армада мала, на думку автора допису у FB, забезпечувати виконання двох завдань:
- Захоплення Тайваню. Бо яка у КНР була взагалі доктрина по Тайваню? Шантаж і тиск. Тиск і шантаж. А якщо вже ні - то завдяки потужному флоту і авіації здійснити облогу острова з подальшим десантуванням. Так, це операція масштабу битви за Нормандію. Але план був саме таким.
(У теорії) забезпечити безпеку китайської торгівлі в разі спроби США та союзників встановити блокаду КНР. Нагадаю, що морська торгівля - ключова запорука виживання Китаю. Жоден шлях суходолом не здатен забезпечити ані вивіз китайських товарів, ані постачання усіх необхідних Китаю ресурсів. Головні маршрути для КНР - це через Тайванську та Малаккську (це там де Сінгапур) протоки та Тихим океаном. Ці обидва маршрути вкрай вразливі для флоту США і союзників. І потужний флот КНР мав знизити цю вразливість.
Проте після вкладення Пекіном за останні 20 років у розбудову флоту кількасот мільярдів доларів успішна боротьба України з російським, хай і не таким потужним, флотом в акваторії Чорного моря зводить нанівець доктрину Китаю щодо загарбницьких планів на Тайвань.
«…Україна в умовах обмежених можливостей і в умовах дуже обережної поведінки росіян все частіше та системніше б'є по російських кораблях дуже дешевими (відносно вартості великих кораблів) і дуже швидкими у виробництві дронами. Це при тому, що Росія не ризикує навіть наближатися до нашого берегу та з перших днів війни не повторює спроб висадки якогось десанту.
А що китайці? А у китайців на цьому фоні вся доктрина йде у пекло. Яка тепер може бути мова про висадку десанту на Тайвані? Яку деблокаду Малаккської протоки? Мова тепер про те, що Китай 20 років готувався до війни минулого. В той час як у Сполучених Штатів і союзників окрім переваги в авіаносцях (які не втратили актуальності) ще й купа майданчиків, з яких може діяти армія надводних і підводних дронів. І Південна Корея, і Тайвань, і Японія. І В'єтнам, якщо дійде до конфлікту Китаю з цією країною», - йдеться у дописі.
За словами Юрія Богданова, зараз у світі є декілька країн, готових до агресії задля захоплення чужих земель. Це Китай, росія, і потенційно Туреччина за очільництва Ердогана, якого у неділю, 28 травн, чекає другий тур виборів.
Тому, на думку автора, шукати щось «гарне» в КНР не варто. Особливо на тлі «геноциду уйгурів, спроб почати власну агресивну війну проти Тайваню і політичної підтримки російського експансіонізму (навіть якщо за цим стоїть якась «складна гра») будь який пошук чогось гарного в комуністичному Китаї – це як пошук «чогось гарного» у нацистського режиму».
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар